عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تقويت وحدت بين امت اسلامي، ثمره انقلاب اسلامي ايران است

تقويت وحدت بين امت اسلامي، ثمره انقلاب اسلامي ايران است
جمعه 29 بهمن 1389  01:02 ب.ظ

كارشناس تاجيك در گفتگو با فارس:
تقويت وحدت بين امت اسلامي، ثمره انقلاب اسلامي ايران است

خبرگزاري فارس: يك كارشناس تاجيك گفت كه پس از پيروزي انقلاب اسلامي ايران، وحدت بين امت بزرگ اسلامي بار ديگر تقويت شد.

"دولت عثمان " در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري فارس در "دوشنبه " با اشاره به ميلاد فرخنده حضرت محمد(ص) و فرارسيدن هفته وحدت افزود: پيروزي انقلاب اسلامي در جمهوري اسلامي ايران، سرچشمه تحكيم وحدت و انسجام ميان امت اسلامي در سراسر جهان شد و نقش اين كشور دوست در تقويت جايگاه اسلام در جامعه جهاني بسيار مهم است.
وي تصريح كرد: در صدر اسلام، يعني زماني كه اسلام توسط پيامبر گرامي ما، حضرت محمد مصطفي (ص) در روي زمين اعلام موجوديت كرد، در آغاز وحدت كلمه نسبتاً قابل قبولي در بين مسلمان وجود داشت، به‌طوري دشمنان اسلام قدرت و جسارت مقابله با مسلمانان را نداشتند.
دولت عثمان در ادامه گفت: ولي بعدها بر اثر ايجاد تفرقه و برخي از مشكلاتي كه در داخل جامعه مسلمانان بوجود آمد، وحدت بين مسلمين تا حدود زيادي تضعيف شده و جاي خود را به تفرقه داد.
پژوهشگر مؤسسه فلسفه و آكادمي علوم تاجيكستان، با ابراز تاسف از اين تفرقه و جدايي بين مسلمانان كه به سود دشمنان دين بود، خاطرنشان كرد: متاسفانه در حدود 14 قرن است كه دشمنان اسلام از اين جدايي و تفرقه موجود بين مسلمانان در جهت ممانعت از گسترش اسلام و حتي مقابله با اسلام و مسلمانان استفاده مي‌كنند.
وي تاكيد كرد: اما جامعه عظيم مسلمانان پس از گذشت قرن‌ها به اين نتيجه رسيدند كه در جهان امروز بدون وحدت، همبستگي و توحيد بين يكديگر، نمي‌توانند از ارزش‌هاي اسلامي و حتي حقوق شخصي خود دفاع كنند.
اين كارشناس تاجيك اضافه كرد: اما انقلاب اسلامي ايران به رهبري حضرت امام خميني (ره) به عنوان شخصيت برجسته عالم اسلام و چهره شناخته سياسي و مذهبي جهاني، نهال پژمرده وحدت را دوباره در قلب امت بزرگ اسلامي زنده كرد و به آن جان تازه‌اي بخشيد و اكنون اين نهال كوچك به درخت بزرگي تبديل شده است كه ريشه‌هاي آن تا قلب‌هاي تمام مسلمانان در سراسر جهان نفوذ كرده و اين امت زير سايه همين درخت تناور، به وحدت كامل خواهند رسيد.
وي تصريح كرد: اين اقدام ايران، يعني تلاش در جهت ايجاد وحدت بين مسلمانان و مذاهب اسلامي، يك روند اصولي بود كه با گذشت ساليان نه چندان طولاني، ثمرات ارزشمندي داشته است.
پژوهشگر مؤسسه فلسفه آكادمي علوم تاجيكستان گفت: براساس همين آموزه‌ها، امروز ما شاهد اين هستيم كه در زماني كه به هر يك از مقدسات اسلامي در يكي از نقاط دوردست جهان توسط هر يك از دشمنان اسلام توهين مي‌شود، تقريباً تمام امت اسلامي به‌طور يكپارچه به پا خواسته و به آن حركت يا اقدام توهين‌آميز اعتراض مي‌كنند.
وي اضافه كرد: به خصوص زماني كه "سلمان رشدي " مرتد، به اسلام و چهره‌هاي بزرگ جهان اسلام توهين كرد و فتواي امام خميني (ره) درباره اين شخص صادر شد، همگي شاهد بوديم كه اين تصميم امام خميني، چه پشتيباني عميق و مثال زدني را در جهان اسلام به دنبال خود داشت.
دولت عثمان در پايان تاكيد كرد: تمامي مسلمانان جهان بايد به فرموده خداوند و طبق آيه شريفه قرآن كه مي‌فرمايد: "شما به ريسمان الهي چنگ بزنيد و متفرق نشويد " با يكديگر متحد باشند بيش از پيش بر وحدت امت اسلامي پاي‌بند باشند.
انتهاي پيام/م

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها