عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

تراكتورسازي تبريز با تراكتورسازي هند رقابت مي‌كند‌

تراكتورسازي تبريز با تراكتورسازي هند رقابت مي‌كند‌
جمعه 29 بهمن 1389  01:03 ب.ظ

استاندار آذربايجان شرقي:
تراكتورسازي تبريز با تراكتورسازي هند رقابت مي‌كند‌

خبرگزاري فارس: استاندار آذربايجان شرقي گفت: تراكتورسازي بزرگ ايران در تبريز با تراكتورسازي هند رقابت مي‌كند و زمينه همكاري ميان دو شركت وجود دارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، احمدعليرضا بيگي صبح امروز در ديدار با سفير هندوستان در تهران قابليت‌هاي تجاري و اقتصادي آذربايجان شرقي را زمينه‌اي براي گسترش روابط اين استان و هندوستان دانست.
وي با اشاره به ضرورت استفاده از ظرفيت‌هاي گسترش مبادلات دو كشور اظهار داشت: رشد و توسعه هندوستان به عنوان نماينده فرهنگ و تمدن شرق مايه خوشحالي است.
بيگي ادامه داد: گسترش هر چه بيشتر مناسبات مورد توجه مسئولان ايران است و با توجه به ظرفيت‌هاي توسعه دو جانبه امكان گسترش مناسبات ميان تبريز و هندوستان وجود دارد.
استاندار آذربايجان شرقي گفت: آذربايجان‌شرقي در زمينه تاثيرگذاري فراتر از داخل استان است و در شمال‌غرب كشور و نيز كشورهاي همجوار تاثيرگذار است.
بيگي ادامه داد: ظرفيت‌هاي تجاري و اقتصادي و صنعتي در اين استان وجود دارد و در چند سال گذشته پذيراي هيئت‌هاي تجاري مختلف از كشورهاي مختلف بوده‌ايم.
وي با بيان اينكه ارتباط با شرق در كم‌ترين حد بوده است، گفت: ارتباط آذربايجان شرقي با شرق ظرفيت دست نخورده‌اي است كه قابليت گسترش دارد.
استاندار آذربايجان شرقي يادآور شد: بخش خصوصي به صورت فعال در آذربايجان شرقي به فعاليت تجاري مي‌پردازند و ديگر تجار برجسته كشور نيز با آذربايجان شرقي در ارتباط هستند.
بيگي خاطرنشان كرد: در زمينه‌هاي چون پتروشيمي، خودروسازي، معدن و زمينه‌هاي مختلف ديگر آذربايجان شرقي فعاليت گسترده دارد و خطوط ريلي از اسلام‌آباد به استانبول از تبريز عبور مي‌كند و ارتباطات گسترده‌اي ميان تركيه و آذربايجان شرقي و نيز با عراق دارد.
وي ادامه داد: دارا بودن فرودگاه بين‌المللي، مناطق آزاد تجاري و آزاده راه‌هاي متعدد مي‌تواند زمينه را براي همكاري گسترده با كشور هند رقم بزند.
استاندار آذربايجان شرقي با بيان اينكه نيروي انساني فعال و خلاق در استان مهم‌ترين طرفيت آذربايجان شرقي هستند، گفت: اين نيروي انساني خلاق، هنرمند و فعال در زمينه اقتصادي خواهد توانست در توسعه روابط بسيار موثر باشد.
استاندار آذربايجان شرقي با اشاره به ديدار رئيس جمهور تركيه از تبريز گفت: وي از ديدار خود از تبريز و آذربايجان اظهار خرسندي ديدگاهش از تبريز در اين سفر تغيير يافت.
وي همچنين با اشاره به ظرفيت آذربايجان شرقي در توليد قطعات خودرو گفت: آذربايجان شرقي 15 درصد قطعات خودرو كشور را توليد مي‌كند و اين ظرفيت قابل گسترش است.
بيگي اظهار داشت: كارخانه بزرگ تراكتورسازي ايران در تبريز فعاليت مي‌كند و با تراكتورسازي هندوستان نيز رقابت مي‌كند و همكاري دو شركت تبريزي و هندوستاني در زمينه تراكتورسازي مي‌تواند موثر باشد.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها