عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

54 پروژه عمراني و اقتصادي در بيله‌سوار در حال اجراست‌

54 پروژه عمراني و اقتصادي در بيله‌سوار در حال اجراست‌
جمعه 29 بهمن 1389  01:03 ب.ظ

فرماندار بيله‌سوار:
54 پروژه عمراني و اقتصادي در بيله‌سوار در حال اجراست‌

خبرگزاري فارس: فرماندار بيله‌سوار گفت: هم‌اكنون در شهرستان مرزي بيله‌سوار 54 پروژه نيمه‌مام با سرمايه‌گذاري 72 ميليارد تومان در حال احداث است.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، نورعلي فصيحي پيش از ظهر امروز در جمع اهالي بيله‌سوار در مسجد جامع اين شهر اظهار داشت: در ايام دهه فجر 19 پروژه اعم از عمراني، خدماتي و اقتصادي در اين شهرستان با سرمايه‌گذاري 20 ميليارد تومان به بهره‌برداري رسيد.
وي راه‌اندازي فاز سه بازارچه مرزي بيله‌سوار با يك ميليارد تومان و 64 مغازه، كانون پرورشي بعثت با يك هزار و 425 متر‌مربع زيربنا و صرف 700 ميليون تومان اعتبار را از جمله اين پروژه‌ها اعلام كرد.
فرماندار بيله‌سوار افزود: از زمان روي كار آمدن دولت احمدي‌نژاد در اين شهرستان توجه جدي به بخش كشاورزي شده به طوري كه اجراي كامل و مناسب پمپاژ هشت با اعتبار 12 ميليارد تومان در سطح كشور منحصر به فرد و بي‌نظير است.
فصيحي گفت: با اجرايي شدن اين پروژه 160 هكتار از اراضي اين شهرستان با مشاركت 800 بهره‌بردار از نعمت آب بهره‌مند شده و با توسعه پمپاژ هشت گلمعلي نيز 350 هكتار از اراضي اين منطقه با آبياري مدرن سيراب مي‌شود.
وي افزود: اجراي اين طرح علاه بر توسعه منطقه و صرفه‌جويي در آب سبب رونق كشاورزي شده و فرصت اشتغال مناسب نيز فراهم مي‌شود.
فرماندار بيله‌سوار تصريح كرد: بخشي از اين پروژه با پوشش 65 هزار قطعه زمين در روستاي خان‌بابا كندي تا دو هفته آينده به بهره‌برداري مي‌رسد.
وي در ادامه سخنان خود به فرهنگ غني منطقه اشاره كرد و افزود: يكي از اقدامات خوب مسئولان و متوليان امر از سال گذشته حذف رواديد مرزي بوده كه در اين زمينه كميته‌هاي فرهنگي، اقتصاي و استقبال نيز با هدف كيفي‌سازي ترددهاي مرزي در فرمانداري اين شهرستان شكل گرفته است.
فصيحي به قدمت 103 ساله گمرك و تاريخ 4 تا 5 هزار ساله اين شهرستان اشاره كرد و گفت: در اين شهرستان در كنار امنيت پايدار و فرهنگ شايسته شاهد رونق روزافزون تبادلات مرزي و صادرات و واردات هستيم.
وي از افزايش 82 درصدي سفرهاي خارجي به اين شهرستان خبر داد و اظهار داشت: در صادرات چمداني از لحاظ ارزش 207 درصد و از لحاظ وزن نيز 323 درصد رشد را شاهد هستيم.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، فرماندار بيله‌سوار در مورد آخرين وضعيت سالن مسافري گمرك بيله‌سوار و محوطه سازي آن اظهار داشت: در كنار راه‌اندازي 640 باب مغازه در قالب سه فاز در بازارچه مرزي بيله‌سوار سالن مسافري گمرك بيله‌سوار با 2 هزار و 400 متر‌مربع و با 30 درصد پيشرفت در حال اجراست.
وي گفت: پروژه محوطه‌سازي اين گمرك نيز با اعتبار 6 ميليارد و 500 ميليون تومان اعتبار و در زميني به مساحت هشت هكتار در دست اقدام است.
انتهاي پيام/خ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها