عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

53 پروژه عمراني در بخش مرزي راز و جرگلان افتتاح شد‌

53 پروژه عمراني در بخش مرزي راز و جرگلان افتتاح شد‌
جمعه 29 بهمن 1389  01:03 ب.ظ

همزمان با هفته وحدت؛
53 پروژه عمراني در بخش مرزي راز و جرگلان افتتاح شد‌

خبرگزاري فارس: 53 پروژه عمراني همزمان با هفته وحدت در بخش مرزي راز و جرگلان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از بجنورد، استاندار خراسان شمالي صبح امروز در آيين افتتاح اين پروژه‌ها ‌با تاكيد بر اينكه حفظ وحدت ميان مسلمانان همواره از سوي بزرگان و رهبران مذهبي مسلمان مورد توجه قرار گرفته است، گفت: هفته وحدت نقش مهمي در تداوم همدلي و وحدت اقشار مختلف مردم اهل تسنن و تشيع و خنثي‌ساز توطئه‌هاي دشمنان نظام اسلامي داشته و خواهد داشت.
ابوطالب شفقت اظهار داشت: دشمنان توحيد و خداپرستي براي نابود كردن اسلام ناب محمدي (ص) تلاش كرده و با انواع ترفندها، از آغاز نبوت پيامبر اعظم اسلام (ص) تا امروز قصد داشتند با ايجاد تفرقه بين مسلمانان از اشاعه و رشد اسلام جلوگيري كند.
وي افزود: نيت دشمنان اسلام براي ايجاد تفرقه بين مسلمانان يك اصل اثبات شده است، از اين رو وحدت بين مسلمانان براي حيات جهان اسلام ضروريست.
نماينده عالي دولت در خراسان شمالي با تاكيد بر اينكه وحدت يكپارچه مسلمانان، احياگر واقعي قدرت جهان اسلام خواهد بود، تصريح كرد: اين وحدت مي‌تواند استكبار جهاني را به وحشت بيندازد.
وي وحدت را عامل مهمي در رشد و ترقي يك مملكت بيان كرد و گفت: ابتكار حضرت امام (ره) در نامگذاري هفته وحدت، اقدامي درخور تحسين بود كه در تاريخ ماندگار شد.
شفقت از تفرقه به عنوان عاملي براي شكاف و ايجاد خلل در يك جامعه ياد كرد و افزود: جهان اسلام، به ويژه ايران در عصر كنوني نيازمند تحكيم و تقويت وحدت است تا هيمنه استكبار جهاني را در هم بشكند.
وي خاطرنشان كرد: بزرگداشت ميلاد مسعود پيامبر اكرم(ص) و تقويت ريشه‌هاي وحدت اسلامي بيش از بيش موجب اتحاد، يكپارچگي و همدلي مسلمانان در اقصي نقاط عالم مي‌شود.
‌در اين آيين كه فرماندار بجنورد و شماري از مسئولان خراسان شمالي و شهرستان شركت داشتند، 53 پروژه عمراني بخش مرزي راز و جرگلان با اعتبار 42 ميليارد ريال از محل اعتبارات استاني و ملي به بهره‌برداري رسيد.
اين پروژه‌ها شامل؛ كانال آبياري كشاورزي، خانه بهداشت، ساختمان دهياري، راهسازي و ... بود.
بخش عمده‌اي از ساكنان منطقه مرزي راز و جرگلان بجنورد را اهل تسنن تشكيل مي‌دهد.
انتهاي پيام/م10/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها