عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

سقوط دولت بحرين به تضعيف آمريكا در خاورميانه منتهي مي‌شود

سقوط دولت بحرين به تضعيف آمريكا در خاورميانه منتهي مي‌شود
جمعه 29 بهمن 1389  01:04 ب.ظ

89/11/29 - 12:49
شماره:8911290372
لس‌آنجلس‌تايمز:
سقوط دولت بحرين به تضعيف آمريكا در خاورميانه منتهي مي‌شود

خبرگزاري فارس: يك روزنامه آمريكايي در گزارشي تأكيد كرد كه سقوط دولت بحرين مقر ناوگان پنجم آمريكا به تضعيف نفوذ آمريكا در اين كشور و خاورميانه منتهي مي‌شود.

به گزارش فارس به نقل از روزنامه آمريكايي "لس‌آنجلس‌تايمز "، بحرين، مقر ناوگان پنجم آمريكا است و سقوط دولت اين كشور مي تواند، نظم استراتژيك در خاورميانه را با مشكل مواجه كند و به طور بالقوه نفوذ آمريكا را دچار تضعيف كند و موقعيت ايران را تقويت كند.

اين روزنامه‌ آمريكايي ادامه داد كه اعتراضات گسترده و متعاقب آن خشونت‌هاي عظيم در بحرين، بار ديگر دولت "باراك اوباما " رئيس‌جمهوري آمريكا را بر آن داشته است تا به تلاش خود ادامه دهد تا يكي از همپيمانان خود را كه در محاصره شهروندان مخالف خود قرار گرفته است به حالت ثبات برساند.

بر اساس اين گزارش از آنجايي كه سقوط بحرين موقعيت آمريكا را نيز در معرض خطر قرار مي‌دهد، مقامات آمريكايي بر آن شده‌اند تا به اشكال مختلف مانع از سقوط دولت اين كشور شود.

"هيلاري كلينتون "، وزير خارجه آمريكا، "رابرت گيتس "، وزير دفاع آمريكا و ديگر مقامات آمريكا روز گذشته مقامات بحريني را ترغيب كردند تا هرگونه خشونت عليه معترضين را لغو كند و هرچه سريعتر اصلاحات سياسي اتخاذ كند كه معترضين را راضي كند.

بر اساس اين گزارش، مركز فرماندهي كل ناوگان پنجم آمريكا در بحرين، كشتي‌هاي نيروي دريايي آمريكا و هواپيماهايي كه در خليج فارس و اقيانوس هند فعاليت‌ مي‌كنند را كنترل مي‌كند و در اكثر ماههاي سال، چندين كشتي نيروي دريايي آمريكا در منطقه حضور دارد.

"مارك كيميت " معاون سابق رئيس استراتژي فرماندهي مركزي آمريكا و همچنين يكي از مقامات وزارت خارجه آمريكا و پنتاگون اعلام كرد: اهميت مأموريت ناوگان پنجم آمريكا قابل اغراق نيست، اين ناوگان مأموريت دارد تا مانع بسته شدن خليج فارس شود، تروريسم را شكست دهد و از دزدي دريايي جلوگيري كند و پاسخگوي بحران‌ها باشد، خواه اين بحران‌ها مربوط به محيط زيست باشد و خواه امنيتي و بشردوستانه باشد. فرماندهي‌هاي كمي در جهان وجود دارد كه با چالش‌ها و مسئوليت‌هاي روزانه ناوگان پنجم مواجه باشند.

انتهاي پيام/++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286860
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها