عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

استان اصفهان به لحاظ سرانه فضاي ورزشي فقير است

استان اصفهان به لحاظ سرانه فضاي ورزشي فقير است
جمعه 29 بهمن 1389  01:04 ب.ظ

معاون اداره كل تربيت بدني استان اصفهان:
استان اصفهان به لحاظ سرانه فضاي ورزشي فقير است

خبرگزاري قارس: معاون اداره كل تربيت بدني استان اصفهان گفت: براساس آمار موجود، استان اصفهان، رتبه 26 كشور را در سرانه فضاي ورزشي به خود اختصاص داده و از اين نظر جزو استان‌هاي فقير به حساب مي‌آيد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرضا، عليرضا غيور صبح امروز در جمع خبرنگاران شهرضا با بيان اين مطلب اظهار داشت: در حالي كه استان اصفهان به زعم مسئولان برخي از استان‌ها در حوزه ورزش جزو استان‌هاي برخوردار كشور تلقي مي‌شود، اما سرانه فضاي ورزشي در اين استان در ابتداي سال جاري 21 صدم مترمربع بوده است.
وي افزود: با افتتاح 70 طرح ورزشي در سطح استان تا پايان سال جاري، سرانه فضاي ورزشي استان به 29 صدم متر مربع خواهد رسيد و اين در حالي است كه براساس برنامه توسعه پنجم اين سرانه بايد به 50 سانتي‌متر مربع افزايش يابد.
معاون اداره كل تربيت بدني استان اصفهان با اشاره به سفر گروه كارشناسي اداره كل تربيت بدني استان به شهرضا تصريح كرد: هدف از انجام اين سفر مطالعاتي، بررسي وضعيت هئيت‌هاي ورزشي، باشگاه‌ها و ظرفيت موجود در رشته‌هاي ورزشي و وضعيت سخت‌افزاري در رشته‌هاي ورزشي اين شهرستان است.
وي با تشريح وضعيت اجرايي مصوبات رياست جمهوري در حوزه ورزش بيان داشت: در بهمن‌ماه سال جاري، شاهد افتتاح بيش از 70 طرح ورزشي مربوط به دور نخست سفر رياست جمهوري در استان بوده‌ايم و انتظار داريم با تلاش‌هاي صورت گرفته، تا پايان سال جاري جشن اتمام طرح‌هاي ورزشي دور نخست سفر هيئت دولت را در استان برگزار كنيم.
غيور با اشاره به احداث ورزشگاه قدس شهرضا ادامه داد: با تلاش مسئولان نخستين زمين چمن مصنوعي فوتبال استاندارد استان اصفهان در اين ورزشگاه مورد بهره‌برداري قرار خواهد گرفت و بي‌شك با بهره‌برداري از اين طرح بزرگ، شاهد تحولات چشمگيري در حوزه ورزش شهرضا خواهيم بود.
وي به سرانه پايين فضاي ورزشي در شهرستان شهرضا اشاره كرد و افزود: شهرضا به لحاظ ظرفيت قهرماني در سطح استان از جايگاه ممتازي برخوردار بوده و اداره كل تربيت بدني استان نيز با درك اين موضوع با حساسيت ويژه‌اي درصدد رفع مشكلات حوزه ورزش در اين شهرستان است.
معاون اداره كل تربيت بدني استان اصفهان در ادامه با اشاره به مشكلات بودجه‌اي هيئت‌هاي ورزشي استان اصفهان اضافه كرد: به دليل اينكه در سال جاري اعتبارات لازم به حوزه ورزش تزريق نشد، اداره كل تربيت بدني استان اصفهان نتوانست حمايت‌هاي لازم را از هيئت‌هاي ورزشي استان انجام دهد، اما انتظار داريم با تمهيدات صورت گرفته تا پايان سال جاري مشكلات بودجه‌اي هيئت‌هاي ورزشي استان حل و فصل شود.
وي به تدوين سند راهبردي ورزش استان اصفهان اشاره كرد و اظهار داشت: در راستاي طراحي اين برنامه استراتژيك، بيش از 10 هزار ساعت كار كارشناسي صورت گرفته و تاكنون فازهاي يك و دو آن به پايان رسيده و برنامه عملياتي فاز سوم نيز با محوريت توسعه ورزش قهرماني و همگاني شهرستان‌ها در حال انجام است.
غيور با اشاره به برنامه‌هاي اداره كل تربيت بدني استان اصفهان براي توسعه ورزش قهرماني در شهرستان شهرضا تصريح كرد: شهرضا به لحاظ برخورداري از استعدادهاي ورزشي در سطح استان اصفهان به عنوان يك گنجينه ورزشي مطرح است و تاريخ كهن اين شهرستان در رشته‌هاي گوناگون ورزشي گواه اين ادعاست و با تمهيدات اداره كل تربيت بدني استان بي شك آينده درخشاني در انتظار ورزش اين شهرستان است.
انتهاي پيام/م10/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها