عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بيداري اسلامي موجب همبستگي مسلمانان مي‌شود‌

بيداري اسلامي موجب همبستگي مسلمانان مي‌شود‌
جمعه 29 بهمن 1389  01:04 ب.ظ

استاد حوزه علميه سمنان:
بيداري اسلامي موجب همبستگي مسلمانان مي‌شود‌

خبرگزاري فارس: استاد حوزه علميه سمنان گفت: بيداري اسلامي، آگاهي از توطئه‌ها و برنامه‌هاي تفرقه‌افكنانه دشمنان موجب اتحاد و همبستگي مسلمانان مي‌شود.

زينب كاشيان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان به مناسبت هفته وحدت اظهار داشت: از منظر امام خميني (ره) براي بازگشت اقتدار و همبستگي اسلامي بايد با برنامه و انجام كارهاي تشكيلاتي و اساسي پيش رفت.
وي تصريح كرد: حضرت امام خميني (ره) به عمق نقش اجتماعات دينى چه در بعد انديشه‌‏سازى و چه در بعد اجتماع‌‏سازى به خوبى پى‏ برده بود.
استاد حوزه علميه سمنان تصريح كرد: به همين جهت، آخرين روز ماه مبارك رمضان از طرف امام خميني (ره) به عنوان روز جهاني قدس‏ مطرح شد تا در اين روز مسلمانان جهان با وحدت كلمه، تيرها را به سمت يك هدف مشخص يعني دشمن صهيونيستي نشانه بگيرند و از قدس شريف كه قبله نخست همه مسلمانان اعم از شيعه و سني است، دفاع كنند.
كاشيان بيان كرد: حضرت امام خميني (ره) اهانت‌ها را مانعي بزرگ در ايجاد وحدت بين فرق اسلامي و حذف هتاكي‌ها و جايگزين كردن احترام متقابل را عامل همبستگي، همدلي و وحدت ملل مسلمان مي‌دانند.
استاد حوزه علميه سمنان در ادامه گفت: در جامعه‌اي كه افراد ممكن است افكار، مذهب و اعتقادات متمايزي نسبت به هم داشته باشند، راه همبستگي اين است كه نسبت به هم روابط احترام‌آميز متقابل داشته باشند.
كاشيان خاطرنشان كرد: حضرت امام خميني (ره) مسلمانان را از اختلافات دشمن شادكن بر حذر داشته و آنها را به تمسك به مشتركات كه همان دين و هدف واحد است، فرا‌خواند و آنها را از كيد دشمنان اسلام كه براي همه فرق اسلامي مشترك است، برحذر داشته است.
وي ادامه داد: حضرت امام، مسلمانان را از پرداختن به امور تفرقه‌افكن نهي كرده و ايجاد حكومت واحد اسلامي را براي حفاظت از دستاوردهاي مسلمانان مثمر ثمر دانسته است.
استاد حوزه علميه سمنان بيان كرد: امام بزرگوار اعتقاد داشتند كه مسلمانان بايد نسبت به سرنوشت همديگر حساس باشند و درباره مصائب و مشكلاتشان ابراز احساسات كنند.
كاشيان ادامه داد: بيداري اسلامي، آگاهي از توطئه‌ها و برنامه‌هاي تفرقه‌افكنانه دشمنان مشترك و برخورد قاطع و دندان‌شكن با آنها موجب اتحاد و همبستگي مسلمانان مي‌شود.
استاد حوزه علميه سمنان افزود: اتحاد بين مسلمانان جهان تاثير بسزايي در تقريب و قدرت يافتن مسلمانان دارد و همچون نخي در دانه‌هاي تسبيح است كه اگر پاره شود، مقصود دشمنان اصلي اسلام يعني آمريكا و صهيونيسم حاصل مي‌شود.
استاد حوزه علميه سمنان گفت: رهبر معظم انقلاب، حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، چندي پيش با صدور فتوايي توهين به عايشه همسر پيامبر اسلام (ص) و هر يك از نمادهاي اسلامي اهل تسنن را حرام اعلام كردند كه اين فتوا با استقبال گسترده در جهان اسلام مواجه شد.
كاشيان افزود: اين درخواست صدور فتوا كه از سوي علماي شيعه منطقه عربستان توسط ياسرالحبيب، روحاني شيعه كويتي صورت گرفت با استقبال بسياري از مسلمانان اهل تسنن منطقه خاورميانه و شمال آفريقا مواجه شد.
وي ادامه داد: كابينه كويت معنا و مفهوم اين فتوا را درك نكرد و اين روحاني شيعه را سلب تابعيت كرد و وهابيان عربستان در اين رابطه سكوت مغرضانه‌اي پيشه كردند.
استاد حوزه علميه سمنان تاكيد كرد: با اين فتوا، حربه دشمنان اسلام در جهت دامن زدن به اختلافات بين دشمنان كند شد و اين امر نشان از اهتمام جمهوري اسلامي ايران و شيعيان در جهت استحكام روابط برادرانه بين مسلمانان دارد.
كاشيان تصريح كرد: با وجود فرقه ضاله وهابيت و جمود فكري اين فرقه، دست يافتن به وحدت اسلامي بسيار مشكل است چرا كه پيش از بروز فتنه وهابيت، انديشمندان مسلمان با هم‌فكري در حال بررسي راه‌هاي حل اختلافات بودند اما وهابيت مانع پيشرفت اين هم‌فكري شد.
وي گفت: تعصب‌هاي جاهلي را امروز در ميان وهابيان به وضوح مشاهده مي‌كنيم و رفتار وهابيان با شيعيان يادآور رفتار مشركان مكه با مسلمانان قبل از هجرت است.
استاد حوزه علميه سمنان خاطرنشان كرد: حمله وهابيان به نجف و كربلا و تخريب قبور ائمه بقيع نشان از اين دارد كه اين قوم تنها با شيعيان دشمن نيستند بلكه به نابودي اسلام و دشمني با همه پيروان پيامبر خاتم كمر بسته‌اند.
كاشيان افزود: انديشه‌هاي وهابيت از صهيونيسم مشتق شده و دست صهيونيسم را در به قدرت رسيدن وهابيت مشاهده مي‌كنيم.
وي تصريح كرد: فرقه وهابيت همانند فرقه ضاله بهائيت به منظور انشقاق امت اسلامي و ايجاد انحراف در آيين اسلام به وجود آمده است و هدف دشمنان اسلام در پيدايش فرقه وهابيت، سياست فروپاشي اسلام از درون بود.
استاد حوزه علميه سمنان خاطرنشان كرد: در اين برهه از زمان كه ملل مسلمان با تأسي از قرآن كريم، در پرتو بيداري اسلامي متوجه وجود دشمنان مشترك و نيات شوم آنها شده‌اند، لازم است براي خنثي‌سازي ترفندهاي تفرقه‌افكنانه دشمنان و ارجاع عظمت اسلام با توحيد كلمه قدم برداريم.
انتهاي پيام/غ10/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها