عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نرخ بيكاري در سمنان حدود 11.4 درصد است‌

نرخ بيكاري در سمنان حدود 11.4 درصد است‌
جمعه 29 بهمن 1389  01:05 ب.ظ

مديركل كار و امور اجتماعي سمنان:
نرخ بيكاري در سمنان حدود 11.4 درصد است‌

خبرگزاري فارس: مديركل كار و امور اجتماعي سمنان نرخ بيكاري در اين استان را حدود 11.4درصد اعلام كرد.

سيدمحمود اكرم امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سمنان اظهار داشت: نرخ بيكاري استان‌ها توسط مركز آمار ايران اعلام مي‌شود.
وي تصريح كرد: براساس آخرين گزارش دريافتي، نرخ بيكاري در استان سمنان حدود 11.4 درصد اعلام شده است. اين رقم از ميانگين كشوري، حدود سه درصد كمتر است و در تلاش هستيم تا با اجراي طرح‌هاي مختلف اين رقم را باز هم كاهش دهيم.

* ايجاد 2.5 ميليون فرصت شغلي در كشور
مديركل كار و امور اجتماعي استان سمنان همچنين با اشاره به برنامه‌هاي سال آينده در حوزه اشتغال استان سمنان بيان داشت: هنوز شوراي عالي اشتغال براي سال آينده، ‌سهمي را براي استان‌ها مشخص نكرده است.
اكرم ادامه داد: نظر رئيس جمهوري اين است كه با توجه به وجود ظرفيت‌هاي بسيار در كشور و با در نظر گرفتن آنچه در سال گذشته تحقق پيدا كرد، مي‌توان حداقل 2 تا 2.5 ميليون فرصت شغلي در كشور ايجاد كرد.
وي عنوان كرد: به طور طبيعي روند ايجاد شغل در استان سمنان در سال آينده نسبت به امسال متفاوت خواهد بود و براي سال جاري به هر حال استانداران اشتغالي را تعهد كرده بودند كه تا حدود زيادي از آن اجرايي شد و در سمنان نيز از تعهد گام برداشتيم.

* ايجاد شغل در سمنان سال آينده كاهش مي‌يابد
مديركل كار و امور اجتماعي استان سمنان يادآور شد: براي سال آينده قرار است طبق شاخص‌‌هاي موجود تعهد ايجاد شغل ارائه شود كه جمعيت، نرخ بيكاري، تسهيلات اعطا شده، تعداد واحدهاي صنعتي و معدني و سهم استان سمنان از اعتبارات و تسهيلات از جمله شاخص‌هاي موجود است.
اكرم تصريح كرد: برداشت ما اين است كه در سمنان ايجاد اشتغال در سال 1390 نسبت به امسال كمتر باشد چرا كه در سال آينده ديگر ايجاد شغل در طرح مسكن مهر را نخواهيم داشت.
انتهاي پيام/ن20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها