عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

سينماي ما نتوانسته ارزش‌هاي انقلاب اسلامي را منعكس كند

سينماي ما نتوانسته ارزش‌هاي انقلاب اسلامي را منعكس كند
جمعه 29 بهمن 1389  01:06 ب.ظ

معاون سينمايي وزارت ارشاد اسلامي:
سينماي ما نتوانسته ارزش‌هاي انقلاب اسلامي را منعكس كند

خبرگزاري فارس: معاون سينمايي وزارت ارشاد اسلامي گفت: نبود توجه مستمر به ارزش‌هاي انقلاب ضعف سينماي ايران است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، جواد شمقدري صبح امروز در آيين اختتاميه هشتمين جشنواره فيلم فجر در مشهد اظهار داشت: سينماي ما آن گونه كه شايسته است نتوانسته بسياري از ارزش‌ها و هويت انقلاب اسلامي را منعكس كند و اين به عنوان يك ضعف براي هنر هفتم ما تلقي مي‌شود.
وي ادامه داد: اميدواريم كه در همين راستا گام‌هاي خوبي برداشته شود و بتوانيم هويت سينماي ايران را به انقلاب نزديك كنيم و سينماگران هم در اين زمينه آمادگي دارند.
شمقدري همچنين در ادامه به افزايش توليد فيلم نسبت به سال هاي گذشته خبر داد و بيان داشت: توليد فيلم ما در سال‌هاي گذشته بر عدد 50 راكد مانده بود ولي امسال اين رقم به 110 فيلم ارتقا يافت و ما شاهد افزايش دوبرابري توليد فيلم در كشور هستيم.
وي با اشاره به اينكه از اين تعداد فيلم 96 اثر به جشنواره بيست و نهم فجر ارسال شد، تصريح كرد: ما در امسال شاهد حركت بزرگي بوديم چرا كه توانستيم توليدات كشور را تا دو برابر ارتقا و افزايش دهيم.
معاونت سينمايي وزارت ارشاد اسلامي در ادامه با بيان اينكه متاسفانه اين مهم بيشتر در تهران فعال شده بود، اظهار داشت: اين ظرفيت تنها در مركز فعال شد و در استان‌هاي ديگر نتوانستيم به خوبي عمل كنيم اما اميدواريم كه اين مهم را بتوانيم به ديگر استان‌هاي كشور سوق دهيم.
وي در ادامه بيان داشت: خوشبختانه جشنواره بيست و نهم جشنواره خوبي شد هرچند كه برخي در ايام قبل از جشنواره و همچنين در طول آن كارشكني‌هاي كردند ولي به لطف خدا توانستيم اين جشنواره را به خوبي برگزار كنيم.
شمقدري با بيان اينكه جشنواره بيست و نهم فجر به عنوان يك افتخار محسوب مي‌شود، افزود: بعضي‌ها به شيوه‌هاي خاص به ما تهمت زدند و كارشكني‌هاي هم در طول جشنواره انجام دادند ولي خوشحاليم كه توانستيم اين جشنواره را به نحو مطلوب برگزار كنيم.
انتهاي پيام/خ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها