عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نيازمند مبلغان مسلمان زن در كشورهاي مختلف هستيم‌

نيازمند مبلغان مسلمان زن در كشورهاي مختلف هستيم‌
جمعه 29 بهمن 1389  01:06 ب.ظ

خبرنگار پرس‌تي‌وي:
نيازمند مبلغان مسلمان زن در كشورهاي مختلف هستيم‌

خبرگزاري فارس: بانوي مسلمان آمريكايي و خبرنگار پرس‌تي‌وي گفت: نيازمند مبلغان مسلمان زن در كشورهاي مختلف هستيم.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، زهرا هاشمي، بانوي مسلمان آمريكايي و خبرنگار پرس‌‌تي‌وي ظهر امروز در حاشيه دومين روز از نخستين يادواره بين‌المللي بانو با فضيلت استاد طاهايي(ره) اظهار داشت: امروز با مشاهده سخنان شاگردان استاد و مطالعه زندگي ايشان به تفاوت ديدگاه اسلام و غرب پيرامون زن و جايگاه او پي‌بردم.
وي با بيان اينكه در غرب زنان با جايگاه منحصر به فرد خود آشنا نبوده و نيازمند اطلاع رساني و تبليغ شخصيت‌هايي الگويي چون استاد طاهايي در آن مناطق هستند، گفت: امروز زنان به بن‌بست رسيده دنيا تشنه دريافت الگوها و راه‌هايي براي خروج از اين بن بست هستند و چه بهتر اين الگو شخصيت‌هايي چون استاد طاهايي باشند.
هاشمي با اشاره به اينكه ما نيازمند مبلغان زن در كشورهاي مختلف هستيم، تصريح كرد: در جهاني كه دشمنان ولايت فقيه را نشانه گرفته‌اند و به مقام معظم رهبري حمله مي‌كنند معرفي افرادي چون استاد طاهايي مي‌تواند پيغام حمايت از ولايت را به عنوان يك الگوي درست براي تشيع و اسلام به كشورهاي جهان برساند.
مريم رحمت‌آبادي دبير هيئت رئيسه علمي يادواره نيز در اين مراسم عنوان كرد: تاكنون 125 مقاله از داخل و خارج كشور به اين يادواره رسيده است.
وي با بيان اينكه مقالاتي خارجي اين يادواره از كشورهايي چون آمريكا، مالزي، تايلند، چين، افغانستان و ... است، ادامه داد: آثار رسيده در شاخه‌هاي علمي پژوهشي و هنري ادبي هستند.
رحمت‌آبادي با اشاره به چهار مرحله ارزيابي آثار رسيده اظهار داشت: 95 مقاله به مرحله دوم، 60 مقاله به مرحله سوم و 40 مقاله به مرحله نهايي راه يافت.
وي عنوان كرد: از ميان آثار راه يافته به مرحله نهايي 12 مقاله برتر انتخاب شدند.
وي از چاپ مقالات برگزيده در كتاب يادواره و همچنين انعكاس چكيده مقالات در سايت مدرسه علميه نرجس (س) مشهد خبر داد.
رويدا بانوي مسلمان تايلندي از شاگردان استاد طاهايي نيز در اين مراسم گفت: استاد طاهايي مصداق آيه 97 سوره مباركه نحل است كه مناجات‌ها و ادعيه‌هايي كه مي‌خواند روح انسان‌ها را به سمت خداوند پرواز مي‌داد.
وي اسلام را كامل‌ترين دين در ميان اديان دانسته و عنوان كرد: بانو طاهايي استاد علم، تحصيل، عمل و معنويت بود و ما را با رهنمودهاي روح نواز اسلام آشنا كرد.
زينب بانوي مسلمان چيني از ديگر شاگردان استاد طاهايي نيز اظهار داشت: بيش از 60 ميليون مسلمان در چين وجود دارد و مسلمان بودن و كسب فيض از محضر استاد را از بركات و الطاف خداوند براي خود مي‌دانم.
وي ولايت و امامت را دو درس مهم در دوران علم آموزي خود از محضر استاد طاهايي دانست.
بانوي مسلمان چيني عنوان كرد: جهان اسلام بانوي با فضيلتي را از دست داد كه به ما علوم ديني، مسائل اقتصادي و حفظ حجاب را آموخت و از طريق برهان ولايت و امامت و اهميت اين دو را برايمان تبيين كرد.
انتهاي پيام/م10/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها