عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

نيازمند مبلغان مسلمان زن در كشورهاي مختلف هستيم‌

نيازمند مبلغان مسلمان زن در كشورهاي مختلف هستيم‌
جمعه 29 بهمن 1389  01:06 ب.ظ

خبرنگار پرس‌تي‌وي:
نيازمند مبلغان مسلمان زن در كشورهاي مختلف هستيم‌

خبرگزاري فارس: بانوي مسلمان آمريكايي و خبرنگار پرس‌تي‌وي گفت: نيازمند مبلغان مسلمان زن در كشورهاي مختلف هستيم.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، زهرا هاشمي، بانوي مسلمان آمريكايي و خبرنگار پرس‌‌تي‌وي ظهر امروز در حاشيه دومين روز از نخستين يادواره بين‌المللي بانو با فضيلت استاد طاهايي(ره) اظهار داشت: امروز با مشاهده سخنان شاگردان استاد و مطالعه زندگي ايشان به تفاوت ديدگاه اسلام و غرب پيرامون زن و جايگاه او پي‌بردم.
وي با بيان اينكه در غرب زنان با جايگاه منحصر به فرد خود آشنا نبوده و نيازمند اطلاع رساني و تبليغ شخصيت‌هايي الگويي چون استاد طاهايي در آن مناطق هستند، گفت: امروز زنان به بن‌بست رسيده دنيا تشنه دريافت الگوها و راه‌هايي براي خروج از اين بن بست هستند و چه بهتر اين الگو شخصيت‌هايي چون استاد طاهايي باشند.
هاشمي با اشاره به اينكه ما نيازمند مبلغان زن در كشورهاي مختلف هستيم، تصريح كرد: در جهاني كه دشمنان ولايت فقيه را نشانه گرفته‌اند و به مقام معظم رهبري حمله مي‌كنند معرفي افرادي چون استاد طاهايي مي‌تواند پيغام حمايت از ولايت را به عنوان يك الگوي درست براي تشيع و اسلام به كشورهاي جهان برساند.
مريم رحمت‌آبادي دبير هيئت رئيسه علمي يادواره نيز در اين مراسم عنوان كرد: تاكنون 125 مقاله از داخل و خارج كشور به اين يادواره رسيده است.
وي با بيان اينكه مقالاتي خارجي اين يادواره از كشورهايي چون آمريكا، مالزي، تايلند، چين، افغانستان و ... است، ادامه داد: آثار رسيده در شاخه‌هاي علمي پژوهشي و هنري ادبي هستند.
رحمت‌آبادي با اشاره به چهار مرحله ارزيابي آثار رسيده اظهار داشت: 95 مقاله به مرحله دوم، 60 مقاله به مرحله سوم و 40 مقاله به مرحله نهايي راه يافت.
وي عنوان كرد: از ميان آثار راه يافته به مرحله نهايي 12 مقاله برتر انتخاب شدند.
وي از چاپ مقالات برگزيده در كتاب يادواره و همچنين انعكاس چكيده مقالات در سايت مدرسه علميه نرجس (س) مشهد خبر داد.
رويدا بانوي مسلمان تايلندي از شاگردان استاد طاهايي نيز در اين مراسم گفت: استاد طاهايي مصداق آيه 97 سوره مباركه نحل است كه مناجات‌ها و ادعيه‌هايي كه مي‌خواند روح انسان‌ها را به سمت خداوند پرواز مي‌داد.
وي اسلام را كامل‌ترين دين در ميان اديان دانسته و عنوان كرد: بانو طاهايي استاد علم، تحصيل، عمل و معنويت بود و ما را با رهنمودهاي روح نواز اسلام آشنا كرد.
زينب بانوي مسلمان چيني از ديگر شاگردان استاد طاهايي نيز اظهار داشت: بيش از 60 ميليون مسلمان در چين وجود دارد و مسلمان بودن و كسب فيض از محضر استاد را از بركات و الطاف خداوند براي خود مي‌دانم.
وي ولايت و امامت را دو درس مهم در دوران علم آموزي خود از محضر استاد طاهايي دانست.
بانوي مسلمان چيني عنوان كرد: جهان اسلام بانوي با فضيلتي را از دست داد كه به ما علوم ديني، مسائل اقتصادي و حفظ حجاب را آموخت و از طريق برهان ولايت و امامت و اهميت اين دو را برايمان تبيين كرد.
انتهاي پيام/م10/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها