عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

سينما در هويت اجتماعي و ديني گام بردارد‌

جمعه 29 بهمن 1389  01:07 ب.ظ

معاون امنيتي استاندار خراسان رضوي:

خبرگزاري فارس: معاون امنيتي استانداري خراسان رضوي گفت: سينما و فيلم‌سازان در هويت اجتماعي و ديني گام بردارد.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، سردار غفاري ظهر امروز در آيين اختتاميه هشتمين جشنواره فيلم فجر مشهد كه در تالار نور برگزار شد اظهار داشت: هنر و سينما در هويت بخشي اجتماعي و ديني و همچنين ارزش‌هاي انقلابي نقش بي‌بديلي دارد.
معاون امنيتي استانداري خراسان رضوي تاكيد كرد: در جريان هنر نقش سينما از ساير هنرها برجسته‌تر است.
وي ادامه داد: سينما هنري است كه مي‌تواند از طريق ديداري و شنيداري و همچنين حضوري با مخاطب ارتباط برقرار كند و اين ظرفيت را دارد كه ارزش‌هاي ديني و انقلابي را ترويج كند.
معاون امنيتي استانداري خراسان رضوي تاكيد كرد: بين واقعيت و حقيقت تفاوت‌هاي وجود دارد و هنر گذشته از اين كه در خدمت واقعيت است مي‌تواند در خدمت واقعيت هم قرار گيرد.
معاون امنيتي استانداري خراسان رضوي تاكيد كرد: همچنين به ارزش‌هاي جمهوري اسلامي ايران اشاره كرد و بيان داشت: آنگونه كه شايسته است در سينما به ارزش‌هاي انقلاب پرداخته نشده و در اين زمينه ضعيف برخورد كرده‌ايم.
معاون امنيتي استانداري خراسان رضوي با بيان اينكه حقيقت‌هاي در اين انقلاب وجود دارد.
وي تصريح كرد: انقلاب اسلامي برخواسته از مردم است و فيلم‌سازان و هنرمندان مي‌توانند در خصوص آن بيشتر تلاش كنند تا آن را به نسل‌هاي آينده انتقال دهند.
معاون امنيتي استانداري خراسان رضوي تاكيد كرد: جشنواره‌اي كه فيلم‌هايش بزرگ‌ترين نقطه قوتش محسوب مي‌شود و بزرگان سينماي ايران در آن نقش مهمي داشته‌اند.
وي اظهار داشت: حضور فيلم‌هايي با مضامين سياسي روز مثل پايان‎نامه و گزارش يك جشن، طرح مسائل اجتماعي در آثار سينمايي چون اينجا بدون من، نمايش فيلم‌هايي با مضامين اسلامي و جهان اسلام مثل آسمان هشتم و سي و سه روز و فيلم‌هاي تاريخي چون راه آبي ابريشم و خاك و آتش تنوع موضوعي اين دوره را تا ميزان زيادي ارتقا بخشيده است.
معاون امنيتي استانداري خراسان رضوي اظهار داشت: جشنواره امسال به عنوان كارنامه‌اي از سينمايي متعادل قابل بررسي است و نياز به تحليل‌هاي درست و موشكافانه دارد.
انتهاي پيام/خ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 27726
دسترسی سریع به انجمن ها