عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

بانوان را به سمت فعاليت‌هاي ضروري سوق دهيم

بانوان را به سمت فعاليت‌هاي ضروري سوق دهيم
جمعه 29 بهمن 1389  01:08 ب.ظ

بانو مجتهده صفايي:
بانوان را به سمت فعاليت‌هاي ضروري سوق دهيم

خبرگزاري فارس: بانو مجتهده صفاتي گفت:‌ اختلاط زن و مرد آفت بزرگي است كه سبب متلاشي شدن خانواده‌ها مي‌شود و بايد كارهاي غير ضروري بانوان در جامعه را حذف و آنها را به سمت فعاليت‌هاي ضروري سوق دهيم.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، بانو مجتهده صفايي ظهر امروز در دومين روز از نخستين يادواره بين‌المللي بانو بافضيلت استاد فاطمه طاهايي(ره) در مشهد اظهار داشت: فقها و صاحبان فكر اسلامي مانع حضور زنان در اجتماع نيستندو از صدر
اسلام تاكنون بانوان عالمه و راوي و محدث بسياري وجود داشته‌اند كه استاد طاهايي يكي از نمونه‌هاي بارز اين زنان صاحب منصب فكري است.
وي رنسانس و ورود تفكر اروپايي به شرق و فاصله گرفتن زنان با حوزه دين وشيوع اين تفكر در ميان متدين كه زن فقط براي داخل بيت بوده و مهم‌ترين كار او تربيت فرزندان است را از علل افول حضور زنان صاحب فكر و راوي و محدث از قرن چهارم به بعد دانسته و عنوان كرد: اين مهم به منزله به صدا درآمدن زنگ خطري براي ما است.
اين بانو مجتهد تصريح كرد: اگر زنان صاحب نفوذ و فكر، و تاثيرگذار در جامعه را به انزوا بروند كساني جاي آنها را پر مي كنندكه صلاحيت ندارند.
اين بانو مجتهده با بيان اينكه من موافق حضور زنان در همه عرصه‌ها نيستم خطاب به آنها كه با منزوي ساختن بانوان موافقند، گفت:شما شعري را گفته‌ايد كه در قافيه اش مانده ايد زيرا اگر ما زنان‌ كشورمان را به وظايفشان آگاه كنيم و آنها خانواده محور بوده و اساس را خانواده بدانند و خلأيي در خانواده ايجاد نكند هم آنان را تربيت كرده و هم در جاهايي كه ضرورت ايجاب مي‌كند حضور مي‌يابند.
بانو مجتهده صفاتي با پرداختن به اين موضوع كه هيچ فقيه و صاحب فكر اسلامي مانع حضور زنان در عرصه هايي از جامعه كه اقتضا مي‌كند نيستند، اظهار داشت: درد ما اين است كه نتوانسته ايم زنان و مردانمان را تربيت كنيم.
بانو مجتهده صفاتي با بيان اينكه در مورد حضور خانم‌ها در جامعه تضاد برقرار نكنيد، عنوان كرد: نبايد جامعه را در تضاد قرار دهيم بلكه دولت جمهوري اسلامي بايد با برنامه ريزي كلان وجداسازي زنان و مردان در محيط‌هاي كاري و ... اين تضادها را رفع كند.
وي تصريح كرد: اختلاط زن و مرد آفت بزرگي است كه سبب متلاشي شدن خانواده‌ها مي‌شود و بايد كارهاي غير ضروري بانوان در جامعه را حذف و آنها را به سمت فعاليت‌هاي ضروري جهت دهيم.
وي به تشريح فعاليت‌هاي و تلاش‌ها استاد طاهايي پرداخته و عنوان كرد: توسل به ائمه (ع) و ترك معصيت از راه‌ها طي طريق است و ما اگر بخواهيم موفق شويم بايد توكل، توسل و عمل درست را سر لوحه كار خود قرار دهيم كه استاد طاهايي عامل به اين نيكي‌ها بود.
وي گفت:امروزه اگر ما با برخي مشكلات چون حجاب ،طلاق و ... روبرو هستيم مرتبط با مسائل حوزه زنان و خانواده است كه اين مشكلات را زنان عالم متدين و برجسته با حفظ چارچوب اسلام بايد حل كنندكه اين مهم از توصيه‌هاي موكد مقام معظم رهبري نيز است كه بستر آن را افرادي چون استاد طاهايي فراهم كرده اند.
مدير مدرسه علميه نرجس(س) مشهد نيز در ادامه اين مراسم اظهار داشت: اين يادواره به مناسبت نخستين سالگرد درگذشت استاد طاهايي، براي شناخت الگوهاي زن مسلمان در عصر حاضر و بازشناسي توانمندي‌هاي زنان مسلمان با تصويب شوراي فرهنگ عمومي خراسان رضوي به همت مدرسه علميه نرجس (س) و پشتيباني و حمايت استانداري برگزار مي‌شود.
سيد منوره شايسته‌خو معرفي استاد طاهايي به عنوان الگوي مناسب زن مسلمان براي فرهنگ ناب محمدي (ص) در عصر حاضر و نشر و ترويج انديشه هاي استاد طاهايي در بين جامعه زنان به طور خاص و در بين جامعه انساني به طور عام را از اهداف برگزاري اين يادواره دانست.
به گفته شايسته خو زن و سياست، نقش زنان در رشد و توسعه اسلام، فعاليت‌هاي فرهنگي و پژوهشي زنان، زن و مديريت، استاد طاهايي و مديريت، زن و
فرهنگ مهدوي، استاد طاهايي ،تربيت و مناصب اجتماعي از جمله موضوعاتي است كه علاقمندان مي‌توانند مقالات خود را در اين رابطه ارائه دهند.
وي با اشاره به حضور شاگردان استاد طاهايي از خارج كشور در اين يادواره عنوان كرد: اين افراد از كشورهايي چون چين، مالزي،اوكراين،پاكستان،هند،عراق، لبنان، افغانستان، تانزانيا، ونزوئلا، تايلند، برمه و تاجيكستان خواهند بود.
انتهاي پيام/خ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها