عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

آمريكا با حمايت از ديكتاتورهاي منطقه در حال حركت ارتجاعي است

آمريكا با حمايت از ديكتاتورهاي منطقه در حال حركت ارتجاعي است
جمعه 29 بهمن 1389  01:11 ب.ظ

89/11/29 - 11:56
شماره:8911290277
لاريجاني در ديدار با "زماگو يلنچيچ ":
آمريكا با حمايت از ديكتاتورهاي منطقه در حال حركت ارتجاعي است

خبرگزاري فارس: رئيس مجلس در ديدار با رئيس گروه دوستي - پارلماني اسلووني و ايران، گفت: منطقه در حال تنفس فضاي جديدي خارج از يوغ آمريكاست و استراتژي آمريكا در منطقه با حمايت از ديكتاتورها در حال حركت ارتجاعي است.

به گزارش خبرگزاري فارس، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي عصر روز گذشته (پنج‎شنبه) با هيئت دوستي - پارلماني اسلووني و ايران ديدار و گفت‌وگو كرد.

لاريجاني در ابتداي اين ديدار با ابراز خرسندي از روابط پايدار، سنتي و روبه رشد في‎مابين اظهار داشت: رويكرد ايران توسعه مناسبات دوستانه با اسلووني و تداوم روند رو به رشد همكاري‌هاي دو كشور در همه زمينه‌هاست.

وي افزود: بايد از ظرفيت‌ها و مزيت‌هاي دو كشور براي توسعه مراودات دوستانه في‎مابين به نفع دو ملت بهره گرفت.

رئيس مجلس در بخش ديگري از سخنانش نقش مجالس و همكاري‌هاي پارلماني را بسيار مهم برشمرد.

وي در ادامه از تحولات اخير منطقه سخن به ميان آورد و با تأكيد بر اينكه منطقه در حال تنفس فضاي جديدي خارج از يوغ آمريكاست، عنوان كرد: استراتژي آمريكا در منطقه با حمايت از ديكتاتورها در حال حركت ارتجاعي است.

لاريجاني اضافه كرد: تلاش‌هاي آمريكا براي هدايت اعتراضات مردمي در منطقه به جايي نخواهد رسيد، چون شرايط منطقه تغيير كرده است، مردم منطقه با تجربه رفتار آمريكا در عراق و افغانستان با ديد باز وارد صحنه شده‌اند.

در ادامه اين ديدار "زماگو يلنچيچ " رئيس گروه دوستي - پارلماني اسلووني و ايران نيز به مناسبات دوستانه في‎مابين اسلووني و ايران اشاره و تصريح كرد: در اسلووني اشتياق براي توسعه مناسبات همه‎جانبه با ايران وجود دارد و مي‌توان از صنعت داروسازي، توليد محصولات كشاورزي و همكاري‌هاي علمي ـ دانشگاهي به عنوان مهمترين زمينه‌هاي توسعه مناسبات في‎مابين ياد كرد.

وي همچنين با انتقاد از سياست‌هاي آمريكا در قبال كشورها، متذكر شد: مردم هر كشوري حق دارند سرنوشت خود و نوع و شيوه زندگي خود را تعيين كنند، دموكراسي آمريكايي تنها دموكراسي در جهان نيست.

"زماگو يلنچيچ " در خاتمه با ذكر اين نكته كه آمريكا با تاريخ كم حق ندارد به ساير ملت‌ها با فرهنگ و تاريخ غني، چيزي را تحميل كند، گفت: آمريكا سعي مي‌كند اجازه ندهد مردم مصر سرنوشت خود را تعيين كنند.

به گزارش فارس، طرفين در اين ديدار همچنين پيرامون چشم‌انداز تحولات اروپا تبادل‌ نظر كردند.
انتهاي پيام/ع*

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها