عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

آمريكا با حمايت از ديكتاتورهاي منطقه در حال حركت ارتجاعي است

آمريكا با حمايت از ديكتاتورهاي منطقه در حال حركت ارتجاعي است
جمعه 29 بهمن 1389  01:11 ب.ظ

89/11/29 - 11:56
شماره:8911290277
لاريجاني در ديدار با "زماگو يلنچيچ ":
آمريكا با حمايت از ديكتاتورهاي منطقه در حال حركت ارتجاعي است

خبرگزاري فارس: رئيس مجلس در ديدار با رئيس گروه دوستي - پارلماني اسلووني و ايران، گفت: منطقه در حال تنفس فضاي جديدي خارج از يوغ آمريكاست و استراتژي آمريكا در منطقه با حمايت از ديكتاتورها در حال حركت ارتجاعي است.

به گزارش خبرگزاري فارس، علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي عصر روز گذشته (پنج‎شنبه) با هيئت دوستي - پارلماني اسلووني و ايران ديدار و گفت‌وگو كرد.

لاريجاني در ابتداي اين ديدار با ابراز خرسندي از روابط پايدار، سنتي و روبه رشد في‎مابين اظهار داشت: رويكرد ايران توسعه مناسبات دوستانه با اسلووني و تداوم روند رو به رشد همكاري‌هاي دو كشور در همه زمينه‌هاست.

وي افزود: بايد از ظرفيت‌ها و مزيت‌هاي دو كشور براي توسعه مراودات دوستانه في‎مابين به نفع دو ملت بهره گرفت.

رئيس مجلس در بخش ديگري از سخنانش نقش مجالس و همكاري‌هاي پارلماني را بسيار مهم برشمرد.

وي در ادامه از تحولات اخير منطقه سخن به ميان آورد و با تأكيد بر اينكه منطقه در حال تنفس فضاي جديدي خارج از يوغ آمريكاست، عنوان كرد: استراتژي آمريكا در منطقه با حمايت از ديكتاتورها در حال حركت ارتجاعي است.

لاريجاني اضافه كرد: تلاش‌هاي آمريكا براي هدايت اعتراضات مردمي در منطقه به جايي نخواهد رسيد، چون شرايط منطقه تغيير كرده است، مردم منطقه با تجربه رفتار آمريكا در عراق و افغانستان با ديد باز وارد صحنه شده‌اند.

در ادامه اين ديدار "زماگو يلنچيچ " رئيس گروه دوستي - پارلماني اسلووني و ايران نيز به مناسبات دوستانه في‎مابين اسلووني و ايران اشاره و تصريح كرد: در اسلووني اشتياق براي توسعه مناسبات همه‎جانبه با ايران وجود دارد و مي‌توان از صنعت داروسازي، توليد محصولات كشاورزي و همكاري‌هاي علمي ـ دانشگاهي به عنوان مهمترين زمينه‌هاي توسعه مناسبات في‎مابين ياد كرد.

وي همچنين با انتقاد از سياست‌هاي آمريكا در قبال كشورها، متذكر شد: مردم هر كشوري حق دارند سرنوشت خود و نوع و شيوه زندگي خود را تعيين كنند، دموكراسي آمريكايي تنها دموكراسي در جهان نيست.

"زماگو يلنچيچ " در خاتمه با ذكر اين نكته كه آمريكا با تاريخ كم حق ندارد به ساير ملت‌ها با فرهنگ و تاريخ غني، چيزي را تحميل كند، گفت: آمريكا سعي مي‌كند اجازه ندهد مردم مصر سرنوشت خود را تعيين كنند.

به گزارش فارس، طرفين در اين ديدار همچنين پيرامون چشم‌انداز تحولات اروپا تبادل‌ نظر كردند.
انتهاي پيام/ع*

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 263662
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها