عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

مسبب اصلي تحريم‌ها عليه ايران سران فتنه هستند

مسبب اصلي تحريم‌ها عليه ايران سران فتنه هستند
جمعه 29 بهمن 1389  01:11 ب.ظ

89/11/29 - 12:01
شماره:8911290305
حجت‌الاسلام نكونام در برنامه "ديروز، امروز، فردا ":
مسبب اصلي تحريم‌ها عليه ايران سران فتنه هستند

خبرگزاري فارس: رئيس كميسيون اصل نود مسببان تحريم‌هايي را كه عليه جمهوري اسلامي صورت گرفت، جريان فتنه و سران آن دانست.

به گزارش خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس«توانا»، حجت‌الاسلام والمسلمين محمدابراهيم نكونام رئيس كميسيون اصل 90 مجلس با بيان اينكه ملت هميشه از مسئولان جلوتر هستند، اظهارداشت: در مجلس شوراي اسلامي سياست‌ها بر اين قرار بود كه با توجه به كاهش فتيله فتنه اقدام خاصي صورت نگيرد اما با برنامه‌ سران فتنه در 25 بهمن و تلاش‌هاي فراوان بيگانگان، مجلس با مردم همگام شد و به صحنه آمد.

وي بر همين اساس به اقدامات مجلس در مقابله با حوادث 25 بهمن اشاره كرد كه آگاهي خود را به رخ دنيا كشيد و افزود: وقت سكوت مجلس به پايان رسيده و صبر ملت و نمايندگان آنها گذشته و تمام شده است.

حجت‌الاسلام نكونام يادآورشد: سخنان رئيس مجلس و شعارهايي كه نمايندگان پس از حوادث 25 بهمن سر دادند، اراده عظيمي در صحن علني مجلس به وجود آورد كه بر همين اساس كميته بررسي حوادث اخير فتنه شكل گرفت و هيئت‌هايي جدي كه تاكنون پس از پيروزي انقلاب تشكيل نشده، به وجود آمد.

وي با بيان اينكه رؤساي 5 كميسيون اصلي مجلس به عنوان هيئت بررسي كننده كميته‌اي را تشكيل دادند كه از روز سه‌شنبه تاكنون 5 جلسه را تشكيل داده است، تصريح كرد: در جلسه پنجم اين كميته وزارت اطلاعات، وزارت كشور، شوراي امنيت، سپاه پاسداران، وزارت خارجه، دستگاه قضايي و صدا و سيما حضور داشتند كه جريان فتنه از بعد داخلي و خارجي آن و اقداماتي كه در آن تهيه شده بود بر اساس اهدافي كه داشتند، كاملا بررسي شد.

*فتنه‎گران حتي به 2 درصد از اهداف خود نيز دست نيافتند

رئيس كميسيون اصل 90 مجلس با تأكيد بر اينكه فتنه‌گران حتي به 2 درصد از آنچه مي‌خواستند نرسيدند، گفت: با اينكه اوباما به طور مستقيم و انگليس و رژيم صهيونيستي براي حمايت از فتنه‌گران به صحنه آمدند، اظهار داشت: با وجود پشتيباني استكبار از فتنه‎گران آنها حتي به 2 درصد از اهداف خود نيز دست نيافتند.

وي با بيان اينكه عدالت اقتضا مي‌كند كه همه در برابر قانون مساوي باشند، افزود: صبر ملت تمام شده و بايد با همه مسببان، آمرين و مباشرين فتنه برخورد شود؛ مجلس از دستگاه قضايي و همه مسئولان ذي‎ربط خواست كه به وظيفه خود عمل كنند، همه مسئولاني كه پيش از اين سكوت را اتخاذ كرده بودند بعد از حادثه 25 بهمن‌ ماه موضع گرفتند.

حجت‌الاسلام نكونام در عين حال به تأخير در محاكمه سران فتنه اشاره كرد كه موجب شد بسياري از خواصي كه به دنبال موسوي رفته بودند، بازگردند و گفت: بسياري از خواص و وزراي دولت‌هاي گذشته همراه موسوي بودند؛ 15 روز پس از انتخابات 88 يكي از نمايندگان دلسوز نسبت به كروبي جمله‌اي را در صحن علني مجلس قرائت كرد كه برخي از اعضاي فراكسيون اقليت فرياد زدند: چرا به كروبي چنين مي‌گويي؟ اما همان نمايندگان اكنون در مصاحبه‌هاي مختلف انزجار خود را از فتنه نشان دادند.

* تأخير در برخورد با سران فتنه موجب پياده شدن بسياري خواص از قطار فتنه شد

به گفته وي تأخير در برخورد و محاكمه سران فتنه باعث شد بسياري از مردم و خواص از قطار فتنه پياده شوند.

رئيس كميته بررسي حوادث اخير فتنه در پاسخ به اين سؤال كه كميسيون اصل 90 مجلس در خصوص لطمات سياسي، فرهنگي، اجتماعي و بين‌المللي كه جريان فتنه به كشور وارد آورد چه بررسي‌هايي را صورت داده است، گفت: مجلس پس از انتخابات 88 و ظهور جريان فتنه هيئتي را تشكيل داد كه به اين لطمات رسيدگي كند اما در آن زمان به دليل فعل و انفعالات داخلي مجلس به قضيه‌هايي مثل كهريزك و دانشگاه پرداخته و در واقع به اصل فتنه كمتر پرداخته شد.

وي با تأكيد بر اينكه فتنه 88 لطمات بسياري را از نظر اقتصادي، سياسي، فرهنگي، اجتماعي و بين‌المللي به كشور وارد كرده است، افزود: 15 جلسه با نهادهاي مختلف كشور گذاشته شد كه در آن جلسات، وزارت اطلاعات، سپاه و بسيج، نيروي انتظامي، وزارت خارجه، سفارتخانه‌هاي خارج از كشور، وزارت اقتصاد و دارايي، وزارت دادگستري و قوه قضائيه گزارشاتي را ارائه كردند كه اوايل سال آينده براي ثبت در تاريخ در صحن علني مجلس مطرح و به دست ملت ايران خواهد رسيد.

* مسبب اصلي تحريم‌ها عليه ايران سران فتنه هستند

حجت‌الاسلام نكونام بر همين اساس مسببان تحريم‌هايي را كه عليه جمهوري اسلامي صورت گرفت، جريان فتنه و سران آن دانست و اضافه‌كرد: در قضيه انرژي هسته‌اي نيز اوباما قبل از جريان فتنه اعلام كرده بود كه با ايران مذاكره مي‌كند و غني‌سازي اورانيوم را خواهد پذيرفت. اما با به وجود آمدن جريان فتنه آن را به تاخير انداخت و هرروز قطع‎نامه‌هايي را از سازمان ملل، شوراي امنيت و خود كنگره آمريكا شاهد هستيم كه يكي از آنها تصويب 6 قطع‎نامه در 4 روز عليه ايران است.

وي ادامه داد: همه كساني كه در جريان فتنه دخالت داشتند چه تئوريسين‌ها و چه آنهايي كه در ميدان بودند، در نشريات فعاليت كرده و در مراكز حكومتي شكل گرفته بودند كه مي‌توان به حلقه كيان اشاره كرد. عمده كساني كه در انتخابات سال 76 دست داشتند، همان‌ها نيز در قضيه فتنه چهره‌هايشان رو شد كه بسياري از آنها اكنون به آمريكا فرار كرده‌‌اند و در مركز استراتژيك رياست‌جمهوري اسلامي در كنار هاشمي بودند.

رئيس كميته بررسي حوادث اخير فتنه با تأكيد بر اينكه امام(ره) همواره مردم را از نهضت آزادي و جبهه ملي برحذر مي‌داشتند، تصريح كرد: هر فردي كه با نهضت آزادي رفت و آمد كند، از قطار انقلاب پياده شده است؛ منتظري وقتي پايش به نهضت آزادي باز شد، از قطار انقلاب پياده شد.

وي با بيان اينكه محسن كديور در حال حاضر يكي از افراد شاخص جريان فتنه است، گفت: آقاي خاتمي، شما يادتان هست وقتي محسن كديور زنداني بنده بود، دختر وي براي شما نامه نوشت و شما زير نامه دختر كديور چه چيزي را نوشتيد؟

حجت‌الاسلام نكونام با تأكيد بر اينكه 13 ميليون نفري كه به موسوي رأي داده بودند، استغفار كردند، اظهارداشت: در حوزه انتخابيه بنده عده كمي هم كه به وي رأي داده بودند، مكرر مي‌گفتند كه: ما اشتباه كرديم. اما متأسفانه امروز برخي از خواص در جهت و مسير آنها حركت مي‌كنند.

وي در پايان خطاب به موسوي و كروبي گفت: چرا آمريكا از شما حمايت مي‌كند؟ امام(ره) مي‌فرمايند آن روزي كه آمريكا از ما تعريف كند، بايد عزا گرفت و زماني كه كارتر و ريگان از ما تعريف كنند، معلوم مي‌شود در ما اشكالي پيدا شده است.
انتهاي پيام/*

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها