عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

نگراني علي‌اف و پرز از تحولات اخير در مصر و فشار به رژيم صهيونيستي

نگراني علي‌اف و پرز از تحولات اخير در مصر و فشار به رژيم صهيونيستي
جمعه 29 بهمن 1389  01:14 ب.ظ

89/11/29 - 10:23
شماره:8911290139
تكرار//در گفت‌وگوي تلفني اخير مطرح شد؛
نگراني علي‌اف و پرز از تحولات اخير در مصر و فشار به رژيم صهيونيستي

خبرگزاري فارس: رئيس جمهور آذربايجان و رئيس رژيم صهيونيستي در گفت‌وگوي تلفني اخير با ابراز نگراني نسبت به تحولات در مصر، بر تداوم مناسبات ديپلماتيك‌ بين دو طرف تأكيد كردند.

به گزارش فارس به نقل از منابع آگاه، الهام علي‌اف رئيس جمهور آذربايجان و شيمون پرز رئيس رژيم صهيونيستي در گفت‌وگوي تلفني اخير پيرامون مسائل منطقه‌اي و توافقات صورت گرفته در سفر سال گذشته پرز به جمهوري آذربايجان، بحث و تبادل‌نظر كرده و بر ادامه مناسبات ديپلماتيك و اقتصادي تأكيد كردند.


الهام علي‌اف در اين گفت‌وگو با اشاره به اتفاقات اخير در مصر ابراز اميدواري كرد كه اين اتفاقات موجب اخلال در روند مذاكرات اعراب و رژيم صهيونيستي و همچنين از بين رفتن معاهدات بين آن رژيم و كشور مصر كه باعث اعمال فشار به رژيم صهيونيستي مي‌شود، نشود.همچنين در اين گفت‌وگوي تلفني رؤساي جمهور آذربايجان و رژيم صهيونيستي بر ادامه همكاري آموزشي و فرهنگي بين طرفين كه در سفر سال گذشته ليبرمن وزير خارجه رژيم صهيونيستي به باكو مورد توافق قرار گرفته بود، تأكيد كردند.


ليبرمن در پايان سفرش به باكو در سال 2010 در يك كنفرانس مطبوعاتي اعلام كرد كه در راستاي همكاري‌هاي آموزشي و فرهنگي به توافقاتي با دولت آذربايجان دست يافته كه مردان ‌اف وزير آموزش آذربايجان در سفر به تل‌آويو در اين زمينه با مقامات فرهنگي اسرائيل به تبادل‌نظر خواهد پرداخت.گفتني است دولت جمهوري آذربايجان به دنبال ميانجيگري بين اعراب و رژيم صهيونيستي بوده كه در پي تحولات اخير در منطقه دولت علي‌اف شديداً نگران شده است.


انتهاي پيام/ش

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها