عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

شاهزاده سعودي: حوادث بدتر از مصر و تونس در انتظار عربستان است

شاهزاده سعودي: حوادث بدتر از مصر و تونس در انتظار عربستان است
جمعه 29 بهمن 1389  01:17 ب.ظ

89/11/29 - 13:04
شماره:8911290351
هشدار درباره رسيدن موج اعتراضات به عربستان؛
شاهزاده سعودي: حوادث بدتر از مصر و تونس در انتظار عربستان است

خبرگزاري فارس: يك شاهزاده سعودي هشدار كرد كه اگر اصلاحات لازم در كشور عربستان صورت نگيرد، ممكن است اعتراضات مردمي حتي بدتر از آنچه در كشورهاي عربي رخ داد، دامنگير عربستان شود.

به گزارش فارس، "طلال بن عبدالعزيز " پسر هجدهم عبدالعزيز آل سعود، به مقامات سعودي هشدار داد كه اگر اصلاحات لازم در اين كشور انجام نشود، ممكن است موج اعتراضات مردمي در منطقه به عربستان نيز برسد.

طلال در برنامه‌اي در شبكه تلويزيوني بي‌بي‌سي، اين هشدار را داد و اعلام كرد: اگر مشكلاتي كه در عربستان وجود دارد حل نشود، آنچه در كشورهاي عربي [مانند مصر و تونس] اتفاق افتاد و اتفاق مي‌افتد، از جمله در كشور همسايه، بحرين، ممكن است در عربستان نيز روي بدهد و حتي بدتر از آن روي دهد.

اين شاهزاده سعودي كه رياست جنبش "شاهزادگان آزاد " را بر عهده دارد، اصلاحات لازم را از قبيل "توسعه مجلس شورا و اجراي انتخابات و رعايت حقوق بشر و حقوق زنان " دانست.

وي ملك عبدالله را تنها فردي دانست كه مي‌تواند اين اصلاحات را انجام دهد و با تاييد قانون اساسي پادشاهي، خواستار اجراي آن مانند كشورهاي كويت، بحرين و اردن شد.

طلال حمايت داخلي از حاكمان كشورهاي منطقه را بهتر از حمايت آمريكا و امثال آمريكا دانست و در پاسخ به اين سوال درباره اهميت حمايت آمريكا از حاكمان براي باقي ماندن در قدرت، به رؤساي جمهوري مصر و تونس اشاره كرد و گفت: حمايت داخلي مهم‌تر است.

انتهاي پيام/.++

 
 
mehdi0014

mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 286939
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز
دسترسی سریع به انجمن ها