عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

رونق بازار برق مهم‌ترين نتيجه اين صنعت است

رونق بازار برق مهم‌ترين نتيجه اين صنعت است
جمعه 29 بهمن 1389  01:27 ب.ظ

رونق بازار برق مهم‌ترين نتيجه اين صنعت است

خبرگزاري فارس: عضو كميسيون انرژي مجلس‌ گفت: رونق بازار و بورس برق در كشور مهم‌ترين نتيجه‌ اين صنعت است.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد، حسن شبان‌پور ظهر امروز در آستانه برگزاري نخستين همايش فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت انرژي الكتريكي اظهار داشت: وجود بورس در هر كشوري از بسياري رانت خواري‌ها،سو استفاده‌ها و حق و ناحق شدن‌ها جلوگيري مي‌كند.
عضو كميسيون انرژي مجلس تاكيد كرد: از راه‌اندازي بورس در كشور ما زمان زيادي نمي‌گذرد اما كارهاي خوبي در راستاي رسيدن به عدالت و جلوگيري از سو‌ استفاده‌ها انجام شده است.
نماينده مردم مرودشت و ارسنجان در مجلس افزود: به طور حتم اگر صنعت برق و صنايعي كه در اين بخش از صنايع كشور توليداتي دارند وارد بورس شوند مي‌توانند در رونق بازار،ايجاد رقابت، ايجاد كسب و كار و ايجاد قيمت سالم در مجموعه كسب وكار تاثيرگذار باشند.
عضو كميسيون انرژي مجلس تصريح كرد: در بورس نه توليد كننده و نه مصرف كننده واقعي دچار زيان مي‌شوند بلكه در رقابتي سالم تمام نيازهايشان برطرف مي‌شود.
عضو كميسيون انرژي مجلس افزود: بورس برق به نفع صنعت برق كشور است كه انگيزه كافي براي توليدكنندگان برق براي حركت به سمت اقتصادي شدن توليد برق ايجاد مي‌كند.
وي گفت: در مجلس در قانون اصلاح الگوي مصرف انرژي و قانون برنامه پنجم تصويب شد كه بر اساس اين دو قانون، دولت موظف به حركت به سمت تكنولوژي‌هاي جديد مولدهاي پراكنده و توليد همزمان برق شد.
نخستين همايش آموزشي فرصت‌هاي كسب و كار در تجارت الكتريكي(برق) چهارم و پنجم اسفندماه سال جاري توسط شركت مهندسي انتقال نيرو و مخابرات شرق كشور(مهام شرق) و همچنين مشاركت هيئت تنظيم بازار برق كشور، شركت مديريت شبكه برق ايران،شركت بورس كالاي ايران،شركت توسعه منابع آب و نيروي ايران، شركت سرمايه‌گذاري صنايع برق و آب صبا،بانك تجارت و بانك توسعه صادرات در هتل پرديسان مشهد برگزار مي‌شود.
انتهاي پيام/غ20/ج

ararar

ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها