عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

نيكي كريمي: هنر ارتباط با سوژه در عكاسي پرتره مهم است

نيكي كريمي: هنر ارتباط با سوژه در عكاسي پرتره مهم است
جمعه 29 بهمن 1389  01:30 ب.ظ

 
نيكي كريمي: هنر ارتباط با سوژه در عكاسي پرتره مهم است

خبرگزاري فارس: نيكي كريمي در بازديد از نمايشگاه «گلبرگ‌ها» كه مجموعه‌اي از پرتره‌هاي بازيگران به روايت دوربين پيام ايرايي است، ويژگي كار اين عكاس را تصويركردن روحيات و درونيات سوژه‌هايش دانست.

به گزارش خبرگزاري فارس، كريمي درباره كيفيت اين نمايشگاه گفت: از ابتدا مي‌دانستم كه نمايشگاه عكس‌هاي پيام ايرايي به طور قطع نمايشگاه خوبي خواهد بود اما آنچه ديدم فراتر از تصوراتم بود.


وي ادامه داد: خيلي‌ها ممكن است تصور كنند كه عكاسي پرتره كار بسيار ساده‌اي است اما در حقيقت در اين نوع عكاسي يك لحظه است كه مي‌تواند همه چيز را تغيير دهد و ايرايي آن لحظه‌ها را مي‌شناسد.


كريمي تاكيد كرد: پيام ايرايي به موجب نوع شخصيتي كه دارد موجب مي‌شود كه افراد راحت و با فراغ بال در مقابل دوربينش قرار بگيرند و من فكر مي‌كنم همين آرامش اوست كه در بهتر شدن عكس‌ها تأثير بسزايي دارد. ايرايي هنر ارتباط با ديگران را بلد است و اين نكته در عكاسي رتره بسيار مهم است.


وي افزود: هر چند عكاسان زبردست زيادي داريم كه عكس‌هاي خوب و قابل تأملي هم مي‌گيرند، اما در حقيقت علاوه بر مهارت و هنر عكاسي، نوع ارتباط ايرايي با هنرمندان است كه موجب مي‌شود آنها او را به عنوان عكاس اختصاصي خود برگزينند.


اين بازيگر در پايان عنوان كرد: نكته مهمي كه در اين نمايشگاه توجهم را جلب كرد اين بود كه عكاس به شخصيت حقيقي و دروني اين افراد نزديك شده است. مي‌توان به وضوح بخشي از شخصيت واقعي افراد را در اين عكس‌ها مشاهده كرد و اين توانايي‌اي است كه من نظير آن را كمتر در كارهاي عكاس ديگري ديده‌ام.

ararar

ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها