عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تقويت مناسبات فرهنگي بين ايران و يونان نيازمند تلاش بيشتري است

تقويت مناسبات فرهنگي بين ايران و يونان نيازمند تلاش بيشتري است
جمعه 29 بهمن 1389  01:30 ب.ظ

هفته فرهنگي ايران در يونان از منظر بازديد كنندگان/
تقويت مناسبات فرهنگي بين ايران و يونان نيازمند تلاش بيشتري است

خبرگزاري فارس: سفير ايران در يونان برپايي مراسم هفته فرهنگي ايران در يونان را اقدام مؤثري براي معرفي تمدن ايران در يونان عنوان كرد و گفت: به منظور تقويت مناسبات فرهنگي بين ايران و يونان تلاش بيشتري بايد صورت پذيرد.

مهدي هنر دوست در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره برپايي هفته فرهنگي ايران در يونان اظهار داشت: ايران و يونان دو كشور قديمي و با تمدن در كل دنيا محسوب مي‌شوند كه بايد اين فرهنگ و تمدن به خوبي به دنيا معرفي شود.

وي در ادامه افزود: پتانسيل بسيار زيادي در ابعاد كار فرهنگي با كشور يونان وجود دارد و ايران و يونان دو قطب فرهنگي در جهان هستند كه حرف‌هاي زيادي براي گفتن دارند، در واقع برپايي هفته فرهنگي ايران در يونان يك گام از تمام اقداماتي است كه بايد در راستاي معرفي كشور ايران انجام شود.

سفير ايران در يونان گفت: ايران و يونان دو فرهنگ مقتدر، ديرين و غني هستند كه در طول تاريخ بر شكل‌گيري تمدن جهاني تأثير داشته‌اند لذا اين پتانسيل دوسويه ايران و يونان ما را بر اين واداشته كه بيشترين تلاش را در راستاي تقويت مناسبات فرهنگي داشته باشيم.

هنر دوست تصريح كرد: اگرچه در سنوات گذشته تلاش‌هايي در جهت معرفي ايران به يوناني‌ها انجام شده اما بايد به جرأت گفت كه اين هفته فرهنگي كه در سي و دومين سالگرد انقلاب اسلامي در يونان برگزار شد در طي سنوات اخير، بي‌نظير بوده است.

وي مردم يونان را علاقمند به فرهنگ مردم ايران عنوان كرد و گفت: يوناني‌ها به دليل اشتراكاتي كه با ايرانيان از گذشته داشته‌اند نسبت به ايراني‌ها علاقمندي خاصي دارند و مي‌توان از اين فرصت براي جذب آن‌ها براي ديدن از ايران استفاده كرد.

هفته فرهنگي ايران در يونان 23 تا 25 بهمن در شهر آتن برپا شد.
انتهاي پيام/

ararar

ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها