عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

مخاطبان مراسم هفته فرهنگي نبايد ايرانيان مقيم خارج از كشور باشند

مخاطبان مراسم هفته فرهنگي نبايد ايرانيان مقيم خارج از كشور باشند
جمعه 29 بهمن 1389  01:33 ب.ظ

هفته فرهنگي ايران در يونان از منظر بازديد كنندگان/
مخاطبان مراسم هفته فرهنگي نبايد ايرانيان مقيم خارج از كشور باشند

خبرگزاري فارس: ميرخسروي، ايراني مقيم يونان درباره برپايي هفته فرهنگي ايران در يونان معتقد است كه تعداد ايرانيان حاضر در اين مراسم بسيار بيشتر از يوناني‌ها بوده است كه براي جذب خارجي‌ها به فرهنگ و جاذبه‌هاي ايران بايد تلاش بيشتري صورت پذيرد.

مجيد خسروي ايراني مقيم آتن در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس در خصوص برپايي مراسم هفته فرهنگي ايران در يونان كه از 23 تا 25 بهمن در شهر آتن برگزار شد، گفت: يوناني‌ها به فرهنگ ايراني بسيار علاقه‌مند هستند و به خوبي با تبليغات مفيد،‌ امكان جذب آنها فراهم مي‌شود.

وي در ادامه افزود: اما متأسفانه در اين برنامه كه حتي كوچكترين تبليغي در سطح شهر آتن براي آن انجام نشده بود بيشتر از آنكه يوناني‌ها در طول 3 روز مراسم حضور داشته باشند و با فرهنگ ما آشنا شوند خود ايراني‌ها حضور داشتند و چنين مراسمي قطعاً آن اثرگذاري كه مدنظر مسئولان است را نخواهد داشت.

ميرخسروي با تأكيد بر اينكه يوناني‌ها علي‌رغم اروپايي ها ايراني‌ها را مردمي با فرهنگ مي‌دانند و آنها را بسيار دوست دارند، گفت: موسيقي اقوام ايراني كه در مراسم هفته فرهنگي ايران در يونان به اجرا درآمد در جذب مردم يونان بسيار مؤثر است، چون حتي اگر بي‌كلام هم باشد ويژگي سادگي و پاكي ايراني‌ها را منتقل مي‌كند.

وي در ادامه افزود: جاي خالي قالي ايراني در نمايشگاه حاشيه مراسم هفته فرهنگي بسيار خالي بود چون مردم اكثر كشورهاي دنيا مهمترين صنايع دستي ايران را قالي مي‌دانند.

در نمايشگاه صنايع دستي در حاشيه مراسم هفته فرهنگي ايران در يونان كه در محل هتل رويال المپيك آتن برگزار شد، آثار چرم،‌ معرق، مليله و سفال به نمايش درآمده بود.
انتهاي پيام/ر

ararar

ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها