عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

مذاكره با نمايندگان مجلس براي تدريس كتاب "شكوه همسرداري " در دانشگاه‌ها

مذاكره با نمايندگان مجلس براي تدريس كتاب "شكوه همسرداري " در دانشگاه‌ها
جمعه 29 بهمن 1389  01:36 ب.ظ

معاون آموزش مركز امور زنان در گفت‌و‌گو با فارس عنوان كرد
مذاكره با نمايندگان مجلس براي تدريس كتاب "شكوه همسرداري " در دانشگاه‌ها

خبرگزاري فارس: معاون آموزش و پژوهش مركز امور زنان گفت: طي جلسه مشتركي با نمايندگان مجلس، درباره تغيير محتواي آموزشي در دانشگاه‌ها و تدريس كتاب "روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري " مذاكراتي را خواهيم داشت.

زهرا سجادي در گفت‌و‌گو با خبرنگار زنان باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: كتاب "روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري " به چاپ رسيده و چند نسخه از آن براي شوراي عالي انقلاب فرهنگي و مجلس شوراي اسلامي ارسال شده است.

وي در ادامه افزود: غلامعلي افروز مؤلف كتاب "روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري " به همراه 5 نفر ديگر در سازمان نظام روانشناسي كشور، مسئوليت تدوين كتاب‌هاي مربوط به مسائل اجتماعي را براي تدريس در دانشگاه‌ها بر عهده دارند.

سجادي با بيان اينكه با توجه به بحراني شدن وضعيت كشور و كاهش رشد جمعيت، نياز به تدوين اين كتاب احساس شد، عنوان كرد: جمعيت كشور رو به كاهش است و حتي در برخي استان‌ها رشد جمعيت، منفي شده است.

معاون آموزش و پژوهش مركز امور زنان ادامه داد: نظر شخصي من اين است كه جاي تنظيم خانواده در دانشگاه‌ها نيست و دانشجويي كه در آستانه ازدواج قرار دارد، بيشتر نيازمند آموزش انتخاب صحيح همسر و روش‌هاي برخورد با همسر و حفظ بنيان خانواده است.

وي با اشاره به اينكه هم‌اكنون در حال نهادينه‌‌ كردن كتاب "روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري " هستيم، تصريح كرد: اميدوار بوديم اين كتاب در ترم بهمن در دانشگاه‌ها تدريس شود كه اين امر ممكن نشد ولي اين كتاب از ترم آينده يعني مهر ماه سال بعد در دانشگاه‌هاي سراسر كشور تدريس مي‌شود.

معاون آموزش و پژوهش مركز امور زنان با تأكيد بر اينكه با نمايندگان مجلس جلسه مشتركي در زمينه كتاب "روانشناسي ازدواج و شكوه همسرداري " خواهيم داشت، گفت: تلاش مي‌كنيم تا در اين جلسه مشترك، نمايندگان مجلس را متقاعد كنيم تا مطالب آموزشي كه در دانشگاه‌ها تدريس مي‌شود، تغيير يابد چرا كه مطالب آموزشي نبايد همچنان مطابق با سال‌هاي قبل باشد.
انتهاي پيام/ر

ararar

ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها