عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

معاون سازمان سنجش: تاكنون مشكل خاصي گزارش نشده است

معاون سازمان سنجش: تاكنون مشكل خاصي گزارش نشده است
جمعه 29 بهمن 1389  01:44 ب.ظ

معاون سازمان سنجش آموزش كشور با بيان اينكه در آخرين روز برگزاري آزمون كارشناسي ارشد 312 هزار و 500 داوطلب با يكديگر رقابت مي‌كنند، اظهاركرد: تا كنون مشكل خاصي در برگزاري آزمون گزارش نشده است.

دكتر ابراهيم خدايي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با تاكيد بر اينكه تا كنون آزمون كارشناسي ارشد با صحت و امنيت كامل برگزار شده است، اظهاركرد: ‌آزمون صبح امروز با رقابت 168 هزار و 500 داوطلب برگزار و آزمون بعد از ظهر با رقابت 144 هزار داوطلب برگزار مي‌شود.

وي با بيان اينكه در آزمون امسال دفترچه كليه رشته‌ها شخصي سازي شده بود، خاطرنشان كرد: با شخصي سازي دفترچه‌هاي سوالات آزمون با تنوع 4 نوع(D،C،B،A) امكان تقلب بسيار كاهش مي‌يابد.

معاون سازمان سنجش در خصوص ظرفيت پذيرش در آزمون كارشناسي ارشد90، گفت: در آزمون سال گذشته با احتساب پذيرفته‌شدگان استعداد درخشان ظرفيت پذيرش 55 هزار نفر بوده است كه پيش‌بيني مي‌شود ظرفيت پذيرش آزمون امسال 10 درصد افزايش داشته باشد و به عبارتي بيش از 60 هزار نفر پذيرفته مي‌شوند.

وي با بيان اينكه براي 951 هزار و 813 داوطلب كارت آزمون صادر شده است، اظهاركرد: تعداد داوطلبان واقعي آزمون 871 هزار و 800 نفر است كه با توجه به اينكه تعدادي از داوطلبان رشته شناور را انتخاب كرده‌اند 951 هزار و 813 كارت صادر شده است.

معاون سازمان سنجش با اشاره به رقابت 871 هزار و 806 داوطلب در آزمون ارشد90، تصريح كرد: از اين تعداد 442 هزار و950 داوطلب زن هستند.

وي با اشاره به 115 حوزه اصلي آزمون كارشناسي ارشد 90 گفت: 33 حوزه امتحاني مربوط به تهران بوده است.

خدايي با اشاره به اعلام نتايج اوليه آزمون در اواخر ارديبهشت ماه، گفت: انتخاب رشته مجازين در آزمون اوايل خرداد ماه آغاز مي‌شود و نتايج نهايي نيمه اول شهريور ماه اعلام خواهد شد.

اگر من و شما خودمان را  اصلاح کنیم ، جامعه درست می شود

svh2005

svh2005
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18447
دسترسی سریع به انجمن ها