عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: درهاى آسمان در اوّلین شب ماه رمضان گشوده مى‌شود و تا آخرین شب آن بسته نخواهد شد. بحارالانوار، ج93، ص344

سرمايه‌گذاري مستقيم خارجي در چين 23 درصد افزايش يافت

سرمايه‌گذاري مستقيم خارجي در چين 23 درصد افزايش يافت
جمعه 29 بهمن 1389  01:45 ب.ظ

سرمايه‌گذاري مستقيم خارجي در چين 23 درصد افزايش يافت

خبرگزاري فارس : وزارت بازرگاني چين اعلام كرد ميزان سرمايه گذاري مستقيم خارجي در اقتصاد اين كشور طي ماه ژانويه با رشد 23.4 درصدي نسبت به مدت مشابه سال قبل روبرو شد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از بلومبرگ افزايش سرمايه گذاري مستقيم خارجي در چين موجب تشديد نگرانيها در خصوص افزايش نرخ تورم در چين شده است . اين در حالي است كه بانك مركزي چين تدابير ويژه اي را براي كنترل نرخ تورم در نظر گرفته است .


بانك مركزي چين براي سومين بار متوالي از ماه اكتبر تا كنون نرخ بهره بانكي را افزايش داده است . نرخ تورم چين طي ماه ژانويه به بيش از 4.9 درصد رسيده است . اين رقم در ماه نوامبر 2010 به بيش از 5.1 درصد و در ماه دسامبر به 4.6 درصد رسيده بود .


قيمت مواد غذايي و محصولات كشاورزي در چين طي ماههاي اخير به شدت افزايش داشته است . بر اساس اين گزارش ميزان سرمايه گذاري مستقيم خارجي در چين طي ماه گذشته به بيش از 10 ميليارد دلار رسيده است .


اسكات چن كارشناس ارشد بانك سينو پاك در اين باره تاكيد كرد افزايش ورود سرمايه هاي خارجي به اقتصاد چين كار اين كشور را براي كنترل نرخ تورم با مشكلات بيشتري روبرو خواهد كرد . روند صعودي ورود سرمايه هاي خارجي به اقتصاد چين در بلند مدت موجب افزايش فشار بر يوان و افزايش ارزش پول ملي چين خواهد شد .


بر اساس اين گزارش تعداد چيني هايي كه طي سال 2010 ميزان ثروت و سرمايه آنها بيش از 10 ميليون يوان است با 6.1 درصد رشد به بيش از 875 هزار نفر رسيده است . بر اين اساس بخش خدمات چين با جذب 4.69 ميليارد دلار سرمايه گذاري خارجي بيشترين سهم را در جذب سرمايه هاي خارجي در ماه ژانويه داشته است . تعداد شركتهاي خارجي جديد كه در اين مدت در اقتصاد چين سرمايه گذاري كرده اند نيز با 20 درصد رشد نسبت به سال قبل به بيش از 2243 شركت رسيده است .


انتهاي پيام /

ararar

ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها