عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رويانيان: حتي نصف قيمت اعلام شده براي بليت مترو هم مورد تأييد نيست

رويانيان: حتي نصف قيمت اعلام شده براي بليت مترو هم مورد تأييد نيست
جمعه 29 بهمن 1389  01:46 ب.ظ

تكرار/
رويانيان: حتي نصف قيمت اعلام شده براي بليت مترو هم مورد تأييد نيست

خبرگزاري فارس: رئيس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور گفت: قيمت اخير اعلام شده براي بليت مترو تهران كارشناسي نبوده و حتي نيمي از آن هم مورد تأييد نيست و فرمانداري به موقع به وظيفه خود در اين مورد عمل خواهد كرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، محمد رويانيان روز گذشته در حاشيه «گردهمايي سراسري مديران شركت‌هاي مؤسسه جهاد نصر» در جمع خبرنگاران در مورد عدم پرداخت يارانه سوخت سيستم حمل و نقل عمومي گفت: بخش عمده يارانه سوخت به سيستم حمل و نقل عمومي پرداخت شده و بخشي با روال عادي در شرف پرداخت است و اگر چيزي غير از توافقات و سياست‌ها انجام شود خلاف اخلاق است.


رئيس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور گفت: شهردار تهران قبل از اجراي هدفمندي يارانه‌ها اعلام كرد نرخ اتوبوسها را افزايش نمي‌دهد اما اگر اكنون مشكلي به وجود آمده اين ستاد آماده تأمين مابه‌التفاوت افزايش قيمت سوخت در اتوبوسها است تا افزايش قيمتي صورت نگيرد.


رئيس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور در زمينه افزايش قيمت بليت مترو تهران گفت: اخيراً قيمتي براي مترو اعلام شده كه به هيچ عنوان كارشناسي نبوده و حتي نيمي از آن هم مورد تأييد نيست و فرمانداري تهران به موقع وظيفه خود را در مورد اين اعمال قيمت مترو عمل خواهد كرد.


وي افزود: مترو مسائل زيادي دارد كه بايد روزي براي مردم شكافته شود و مشكلات اساسي كه در مديريت مترو تهران وجود دارد بايد پيگيري شود.


رئيس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور افزود: ما بالاخره اعلام مي‌كنيم كه چقدر پول به مترو داده شده و آنها چه كار كرده‌اند و در مقابل چه برخوردهايي شده است و چه مشكلات بزرگي براي مردم تهران ايجاد كرده‌اند.
*صدور كارت هوشمند سوخت براي ماشين‌آلات كشاورزي
رئيس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور با اميدواري به اينكه هزينه سوخت در بخش كشاورزي تغيير نيابد، اعلام كرد: صدور كارت هوشمند براي ماشين‌آلات كشاورزي، جهت توزيع سوخت، در دست اقدام است.


محمد رويانيان در پاسخ به سؤال فارس كه آيا همانطور كه در بخش صنعت قرار است وام تأمين سوخت به توليد‌كنندگان داده شود در بخش كشاورزي هم برنامه جديدي در اين زمينه داريد، گفت: در بخش كشاورزي حمايت‌هاي خوبي انجام مي‌شود و خطوط اعتباري براي تامين سوخت ماشين‌آلات كشاورزي و موتور پمپ‌ چاهها در نظر گرفته شده است.


وي افزود: در زمينه توليد هم هزينه‌هاي ضروري كه با توجه به افزايش قيمت‌ها ايجاد شده در قالب تسهيلات و حمايت‌هاي بلاعوض در بسته كشاورزي ديده شده و اين بسته‌ها از سال 90 پخته‌تر و اجرايي‌تر خواهد شد.


رويانيان گفت: شناسايي، ساماندهي و صدور كارت هوشمند براي تمام ماشين‌آلات كشاورزي، مراكز و مجتمع‌هاي كشاورزي براي توزيع مناسب سوخت در دست اقدام است.


وي افزود: براي دارندگان تراكتورها و كمباين‌ها هم سوخت اعتباري در نظر گرفته شده است كه و از طريق بانك كشاورزي اين خط اعتباري در اختيار آنها قرار داده مي‌شود.


رويانيان گفت: در حال حاضر كه قانون هدفمندي اجرا شده است فصل كشاورزي و شلوغي كار كشاورزان نيست و در فصل خودش اين بسته‌ها نمود بيشتري پيدا خواهد كرد.


وي در پاسخ به اينكه آيا هزينه سوخت در سال آينده افزايش مي‌يابد، گفت: هزينه سوخت كشاورزان و حمل و نقل به صورت ترجيحي و حمايتي محاسبه مي‌شود و اين روند تا آخر به همين شكل ادامه خواهد يافت تا اين بخشها به شكوفايي برسند.


رويانيان در اين مورد كه آيا سال آينده گازوئيل به قيمت 150 تومان به كشاورزان داده مي‌شود، گفت: اميدوار باشيد.

ararar

ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها