عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اكثر تخلفات تعاوني‌ها ريشه در كاستي قانون تعاون دارد

اكثر تخلفات تعاوني‌ها ريشه در كاستي قانون تعاون دارد
جمعه 29 بهمن 1389  01:46 ب.ظ

مديركل تعاون استان تهران در گفت‌وگو با فارس:
اكثر تخلفات تعاوني‌ها ريشه در كاستي قانون تعاون دارد

خبرگزاري فارس: مديركل تعاون استان تهران با اشاره به اينكه اكثر تخلفات تعاوني‌ها به دليل وجود درزهاي قانوني در قانون تعاون اتفاق مي‌افتد، تصريح كرد: در همين راستا موضوع اصلاح قانون تعاون در دستور كار است.

محمدحسين كلاتهايي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس ضمن تأكيد بر اينكه حمايت‌هاي همه جانبه دولت از بخش تعاون، جزء تكاليف قانوني سياست‌هاي كلي اصل 44 و پيش‌نياز توسعه اقتصاد رو به تعالي ايران است، اظهار داشت: اهداف و سياست‌هاي توسعه‌اي كشور در حوزه اقتصاد وقتي توأم با بازدهي خواهد بود كه با تغيير دولت‌ها، رويكردها و سياست‌هاي اجرايي كشور دستخوش تغيير نشود.
وي با اشاره به اينكه تجربه نشان داده است كه سياست‌ها تغييرپذير هستند، ادامه داد: متأسفانه بر خلاف انتظارات با تغيير دولت‌ها، سياست‌ها هم تغيير مي‌كند كه نمي‌تواند به نفع نظام جمهوري اسلامي ايران تعبير شود.
وي افزود: معتقدم به موازات حمايت‌هاي دولت از بخش تعاون، بايد سعي كنيم روحيه تعاونگري و اخلاق تعاوني را در جامعه ترويج دهيم تا به نهادينه شدن فرهنگ تعاون در كشور بيانجامد چرا كه تنها در چنين شرايط و قالب‌هايي قادر هستيم كه رويكرد اقتصاد ايران را به سمت و سوي اقتصاد عدالت محورانه سوق دهيم.
رئيس اداره كل تعاون استان تهران ضمن تأكيد بر حفظ شئونات و نقش نظارتي وزارت تعاون و ادارات استاني اين بخش، گفت: نظارت قانوني در بخش تعاون بيشتر وجهه شكلي دارد نه ماهوي، يعني وزارت تعاون نمي‌تواند در صورت احراز تخلف يك تشكل تعاوني بر عليه متخلفان حكم صادر كند.
وي خاطرنشان كرد: در ادارات، اتاق‌هاي تعاون و وزارت تعاون بعد از رسيدگي به تخلفات و احراز جرم، پرونده براي رسيدگي كارشناسانه‌تر و دقيق‌تر و همچنين صدور حكم قطعي به مراجع قضايي ارجاع مي‌شود.
وي با اشاره به اينكه اكثر تخلفات تعاوني‌ها به دليل وجود درزهاي قانوني در قانون تعاون اتفاق مي‌افتد، تصريح كرد: البته پيرو موضوع اصلاح قانون تعاون با رويكرد مردم‌محوري، رفع چالش‌هاي نظارتي وزارت تعاون در بحث چگونگي برگزاري مجامع و انتخابات و نيز هم‌پوشاني كم و كاستي‌هاي قانوني مجموعه متشكله تعاون در دستوركار مسئولان است.
وي تأكيد كرد:‌ اميدوارم با نهايي شدن قانون جديد تعاون شاهد پويايي و شكوفايي عيني فعاليت‌هايت تعاوني باشيم، در شرايط فعلي فضا براي گسترش فعاليت‌هاي تعاوني و مشاركت جدي مردم در حوزه اقتصاد فراهم است كه با تسهيل زمينه‌هاي مشاركتي و فعاليتي آنها معتقدم به زودي شاهد رشد سريع اقتصاد تعاوني خواهيم بود.
انتهاي پيام/

ararar

ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها