عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

ژاپن و هند قرارداد تجارت آزاد امضا كردند

ژاپن و هند قرارداد تجارت آزاد امضا كردند
جمعه 29 بهمن 1389  01:46 ب.ظ

ژاپن و هند قرارداد تجارت آزاد امضا كردند

خبرگزاري فارس: مقامهاي رسمي هند و ژاپن قرارداد تجارت آزاد به امضا رساندند كه بر اساس آن تا 10 سال آينده تعرفه 94 درصد از كالاهاي مبادله شده بين دو كشور كاهش خواهد يافت .

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از فرانس پرس سيجي ماهارا وزير خارجه ژاپن در ديدار با آناند شارما وزير بازرگاني هند در توكيو قرارداد گسترش مبادلات تجاري و اقتصادي دو جانبه را امضا كردند .


مبادلات تجاري هند و ژاپن در سال 2009 به بيش از 10.7 ميليارد دلار رسيد كه اين رقم كمتر از يك درصد كل مبادلات تجاري ژاپن را تشكيل مي دهد . شارما در كنفرانس خبري تاكيد كرد بي شك امضاي قرارداد تجارت آزاد بين هند و ژاپن تاثير زيادي در گسترش و تقويت همكاريهاي اقتصادي تجاري دو كشور خواهد داشت .


پس از پيشي گرفتن چين بر ژاپن و تبديل شدن اين كشور به دومين اقتصاد بزرگ جهان مقامهاي ژاپني قصد دارند با امضاي قراردادهاي تجارت آزاد با كشورهاي بزرگ آسيايي جايگاه از دست رفته خود را بار ديگر به دست آورند . ماه اكتبر گذشته نيز نخست وزيران هند و ژاپن در ديدار با يكديگر بر گسترش همكاري هاي تجاري و اقتصادي دو جانبه تاكيد كرده بودند .


به اعتقاد كارشناسان اقتصادي امضاي قرارداد تجاري بين ژاپن و هند موجب دسترسي آسانتر ژاپن به مواد خام اوليه مورد نياز خواهد شد . چين طي ماههاي اخير موانع و محدوديتهايي را براي صادرات مواد معدني اعمال كرده است . بر اساس اين قرارداد شركتهاي خودروسازي و داروسازي ژاپن دستيابي آسانتري به بازار هند خواهند داشت . هند به تازگي قرارداد تجارت آزاد نيز با كره جنوبي به امضا رسانده است . هند و چين هنوز قرارداد تجارت آزاد به امضا نرسانده اند .


انتهاي پيام /

ararar

ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها