عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

راه‌حل كنترل تورم افزايش بهره‌وري است، نه كاهش يا تثبيت دستمزدها

راه‌حل كنترل تورم افزايش بهره‌وري است، نه كاهش يا تثبيت دستمزدها
جمعه 29 بهمن 1389  01:49 ب.ظ

عضو كمسيون اجتماعي در گفت‌وگو با فارس:
راه‌حل كنترل تورم افزايش بهره‌وري است، نه كاهش يا تثبيت دستمزدها

خبرگزاري فارس: عضو كمسيون اجتماعي با بيان اينكه كاهش يا تثبيت دستمزد به منظور كاهش تورم ساده‌ترين راه است، گفت: براي كاهش هزينه تمام شده و تورم بايد از طريق افزايش بهره‌وري و روش‌هاي مختلف از جمله دادن تسهيلات از توليدكنندگان وارد عمل شد.

علي ميرخليلي در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص لزوم افزايش دستمزد كارگران در سال آينده، اظهار داشت: كارگران يك قشر آسيب پذير جامعه هستند و به منبع مالي خاصي وصل نيستند بنابراين نياز به حمايت داشته و دستمزد آنها بايد تامين‌كننده هزينه‌هاي زندگي باشد.
عضو كمسيون اجتماعي معتقد است: با توجه به تورم موجود و هدفمندي يارانه‌ها دستمزد كارگران بايد بيش از هميشه افزايش يابد و ميزان وجه نقدي پرداخت شده به مردم كمتر از افزايش قيمت كالاها است.
وي درباره افزايش تورم ساختاري به دنبال افزايش حقوق و دستمزد، تصريح كرد: در حالي كه كاهش يا تثبيت دستمزد به منظور كاهش تورم ساده‌ترين راه است، براي كاهش هزينه تمام شده و تورم بايد با از طريق افزايش بهره‌وري و روش‌هاي مختلف از جمله دادن تسهيلات از توليدكنندگان وارد عمل شد.
ميرخليلي با اشاره به اينكه قدرت خريد، هزينه و درآمد خانوار بايد متوازن باشد، بيان داشت: حقوق و دستمزد كارگران بايد همزمان با هزينه مسكن، خوراك و پوشاك ثابت نگه‌داشته شود تا قدرت خريد حداقل تغييري نكند.
عضو كمسيون اجتماعي در ادامه عنوان كرد: اگر تورم كنترل و قيمت‌ها ثابت نگه‌داشته شود، كارگران نيز به راحتي ثبات دستمزدها را مي‌پذيرند.
انتهاي پيام/ص

ararar

ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها