عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اختيار تعيين حق الامتياز پروانه‌ها و جريمه اپراتورها به وزارت ارتباطات محول شد

اختيار تعيين حق الامتياز پروانه‌ها و جريمه اپراتورها به وزارت ارتباطات محول شد
جمعه 29 بهمن 1389  01:51 ب.ظ

اختصاصي فارس//
اختيار تعيين حق الامتياز پروانه‌ها و جريمه اپراتورها به وزارت ارتباطات محول شد

خبرگزاري فارس: بر اساس قانون برنامه پنجم، اختيار تعيين حق الامتياز پروانه‌ها و جريمه اپراتورها از هيئت دولت به كميسيون تنظيم مقررات منتقل شد كه پيش از اين وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات براي تعيين ميزان حق الامتياز هاي پروانه ها بايد تاييد و تصويب هيات وزيران را اخذ مي كرد.

به گزارش خبرنگار فناوري اطلاعات خبرگزاري فارس، بر اساس ماه 46 بند ط برنامه پنجم پيشرفت و عدالت، به وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات اجازه داده مي‌شود با تصويب كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات، مبالغي به عنوان حق امتياز، خسارت و جريمه عدم انجام تعهدات مندرج در پروانه‌هاي صادره اخذ و به حساب درآمد عمومي نزد خزانه‌داري كل كشور واريز نماييد.
وجوه مورد نياز جهت توسعه زيرساختهاي ارتباطي و فناوري اطلاعات مناطق كمتر توسعه يافته در قالب بودجه سنواتي تأمين مي‌گردد.
جريمه موضوع اين بند و ميزان آن در صورتي قابل وصول است كه در ضمن عقد شرط شده باشد.
بنابراين گزارش، پيش از اين وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات براي تعيين ميزان حق الامتياز هاي پروانه ها بايد تاييد و تصويب هيات وزيران را اخذ مي كرد. اما پس از ابلاغ اين قانون ديگر كمسيون تنظيم مقررات براي تاييد چنين مواردي نياز به مصوبه هيئت دولت ندارد.
به اين طريق حوزه اختيارات كميسيون تنظيم مقررات در صدور پروانه‌ها و جريمه‌ اپراتورها گسترده‌تر خواهد بود و بر اين اساس در قانون برنامه پنجم اختيار عمل بيشتري به رگولاتوري داده شده است.
علاوه بر اين به موجب اين قانون به غير از 3 درصد از درآمد سالانه اپراتورها كه به (USO) توسعه خدمات عام مخابراتي اختصاص دارد، از اين پس
وزارت ارتباطات مي‌تواند سهمي از درآمد سالانه اپراتورها را صرف توسعه و مهيا ساختن زيرساخت‌هاي ارتباطي و فناوري اطلاعات كشور كند.
انتهاي پيام/ح

ararar

ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها