عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: ثروتمندترین مردم کسی است که اسیر حرص و آز نباشد. بحار الانوار، ج 70، ص 23

شاخص قيمت‌هاي مصرفي در اقتصاد آمريكا افزايش يافت

شاخص قيمت‌هاي مصرفي در اقتصاد آمريكا افزايش يافت
جمعه 29 بهمن 1389  01:51 ب.ظ

شاخص قيمت‌هاي مصرفي در اقتصاد آمريكا افزايش يافت

خبرگزاري فارس: وزارت كار آمريكا در تازه‌ترين گزارش خود اعلام كرد شاخص قيمتهاي مصرفي در اقتصاد اين كشور طي ماه ژانويه با بيشترين رشد در يك سال گذشته روبرو شده است.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز البته افزايش شاخص قيمتهاي مصرفي هنوز چندان نگران كننده نيست و موجب افزايش فشارهاي تورمي در اقتصاد آمريكا نخواهد شد .


بر اساس اين گزارش شاخص قيمتهاي مصرفي به غير از قيمت مواد غذايي و انرژي در آمريكا طي ماه ژانويه 0.2 درصد رشد داشته است كه اين بيشترين رشد از اكتبر 2009 به شمار مي رود . اين شاخص طي ماه دسامبر نيز با رشد 0.1 درصدي روبرو شده بود .


افزايش اجاره مسكن و قيمت بليت هواپيما تاثير زيادي در افزايش شاخص قيمتهاي مصرفي در آمريكا داشته است . بر اين اساس شاخص قيمتهاي مصرفي با احتساب مواد غذايي و انرژي نيز در ماه گذشته بيش از 0.4 درصد رشد داشته است كه دو سوم اين رشد در نتيجه افزايش قيمت مواد غذايي و انرژي بوده است .


اين در حالي است كه آمارهاي رسمي دولت آمريكا همچنين نشان مي دهد شاخص قيمت عمده فروشي در اين كشور طي ماه ژانويه به بالاترين حد خود در دو سال اخير رسيده است. اين مساله موجب افزايش نگراني كارشناسان و سرمايه گذاران نسبت به افزايش فشارهاي تورمي در آمريكا شده است .


انتهاي پيام /

ararar

ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها