عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

هوندا براي 700 هزار دستگاه خودروي معيوب خود فراخوان داد

هوندا براي 700 هزار دستگاه خودروي معيوب خود فراخوان داد
جمعه 29 بهمن 1389  01:52 ب.ظ

هوندا براي 700 هزار دستگاه خودروي معيوب خود فراخوان داد

خبرگزاري فارس: شركت خودروسازي هونداي ژاپن اعلام كرد حدود 700 هزار دستگاه از خودروهاي خود در سراسر جهان را به علت نقص فني جمع آوري خواهد كرد .

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از فرانس پرس نقص فني در سيستم موتور خودروهاي توليدي هوندا علت اصلي فراخوان جمع آوري اين خودروها اعلام شده است . اين در حالي است كه شركت هوندا در ماه دسامبر 2010 نيز به علت نقص فني مجبور به جمع آوري 1.35 ميليون دستگاه از خودروهاي توليدي خود شده بود .


بحران كيفيت كه طي ماههاي گذشته دامن گير شركتهاي بزرگ خودروسازي جهان به خصوص شركتهاي ژاپني شده زيان و ضرر زيادي را به صنعت خودروسازي جهان و به خصوص ژاپن وارد كرده است و تاثير منفي زيادي در اعتماد مصرف كنندگان داشته است .


ناتسونو آسانوما سخنگوي شركت هوندا تاكيد كرد اين شركت فراخوان عمومي براي جمع آوري 693497 دستگاه خودروي معيوب خود در سراسر جهان را اعلام كرده است كه 170 هزار دستگاه آن در بازار ژاپن خواهد بود . قرار است 220 هزار دستگاه از اين خودروها از بازار آسيا به خصوص كشورهاي آسه آن و 156 هزار دستگاه از بازار چين و 97 هزار دستگاه نيز در بازار آمريكا جمع آوري شود . تا كنون هيچ موردي از تصادف به علت نقص فني خودروهاي هوندا گزارش نشده است .


وزارت حمل و نقل ژاپن اعلام كرد تا كنون 72 مورد شكايت به علت نقص فني خودروهاي هوندا گزارش شده است . شركت خودروسازي تويوتاي ژاپن تا كنون بيشترين زيان و ضرر را از بحران كيفيت خودروهاي توليدي متحمل شده است . اين شركت تا كنون حدود 9 ميليون دستگاه خودروي خود را از اواخر 2009 تا فوريه سال گذشته جمع آوري كرده است . شركت نيسان نيز در اين مدت بيش از 3.5 ميليون دستگاه از خودروهاي توليدي خود را از بازارهاي جهاني جمع كرده است .


بر اساس اين گزارش افزايش ارزش ين و كاهش تقاضا در بازار ژاپن موجب افت 40 درصدي سود خالص شركت هوندا در سال 2010 شده است .


انتهاي پيام /

ararar

ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها