عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

قيمت جهاني نفت به بالاي 86 دلار در هر بشكه رسيد

قيمت جهاني نفت به بالاي 86 دلار در هر بشكه رسيد
جمعه 29 بهمن 1389  01:56 ب.ظ

قيمت جهاني نفت به بالاي 86 دلار در هر بشكه رسيد

خبرگزاري فارس: به دنبال افزايش تنشهاي سياسي در بحرين،ليبي و يمن قيمت جهاني نفت امروز جمعه افزايش يافت و به بالاي 86 دلار در هر بشكه رسيد .

بهخ گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويترز قيمت هر بشكه نفت سبك آمريكا در بازار نيويورك براي تحويل در ماه مارس با 18 سنت افزايش به 86.18 دلار رسيد . قيمت نفت روز گذشته نيز با 1.37 دلار افزايش مواجه شده بود .


دولت بحرين با اعزام ارتش براي سركوب كردن مردم 5 نفر را كشته و بيش از 200 نفر را دستگير كرده است . گرچه بحرين توليد كننده بزرگ و عمده نفت در خليج فارس به شمار نمي رود ولي پايگاه اصلي نيروي دريايي آمريكا در منطقه است .


ادامه ناآراميها در الجزاير، اردن و ليبي هم موجب تشديد نگرانيهاي بين المللي شده است . الجزاير و ليبي از توليد كنندگان مهم نفت منطقه به شمار مي روند . موسسه باركلي كاپيتال طي گزارشي اعلام كرد افزايش نگرانيها در خصوص تغييرات ساختاري سياسي در خاور ميانه كه بزرگترين ذخاير جهاني نفت را در اختيار دارد تاثير زيادي در افزايش قيمت نفت داشته است .


در بازار لندن نيز هر بشكه نفت برنت درياي شمال براي تحويل در ماه اوريل با 6 سنت افزايش به بيش از 102.65 دلار رسيده است .


انتهاي پيام /

ararar

ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها