عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

متخصصان در انديشه تعريف مفهوم جنگ سايبري

متخصصان در انديشه تعريف مفهوم جنگ سايبري
جمعه 29 بهمن 1389  01:59 ب.ظ

تازه‌هاي وب و اينترنت؛
متخصصان در انديشه تعريف مفهوم جنگ سايبري

خبرگزاري فارس: گروهي از متخصصان امنيتي شركت هاي تجاري و نهادهاي دولتي از سراسر جهان در كنفرانس امنيتي RSA در شهر سان فرانسيسكوي آمريكا گرد هم آمده اند تا در مورد مفهوم و چارچوب جنگ سايبر به بحث بنشينند.

به گزارش فارس به نقل از اينفوورلد، متخصصان Verizon Business، AT&T، Invincea و كارشناسان وزارت دفاع آمريكا از جمله اين افراد هستند كه در تلاشند چارچوب هاي جنگ آنلاين را تعريف كنند و عكس العمل ها به اين پديده و نحوه تنازعات مرتبط را پيش بيني كنند.
كارشناسان در اين كنفرانس بر اين نكته تاكيد كردند كه بايد ميان جنگ هاي سايبري كه توسط هكرهاي حرفه اي و دولت ها آغاز مي شود با اقدامات ساده و آماتوري تفاوت قائل شد، اقداماتي كه بيشتر جنبه سمبليك دارند و باعث خسارات چنداني نمي شوند.
به گفته آنها تا زماني كه جنگ سايبري به درستي تعريف نشود نمي توان براي مقابله با آن هم تمهيد درستي انديشيد.
برخي كارشناسان هم با كاربرد اين اصطلاح موافق نبوده و معتقدند بايد در اين زمينه منتشر واكنش دولت ها باشيم و بر اساس آن موضع گيري كنيم، زيرا حملات سايبري كه توسط دولتها سازماندهي مي شود ارتباطي با ملت ها ندارد و نبايد در اين زمينه آنها را بازخواست كرد يا مورد تهاجم قرار داد.
انتهاي پيام/ح

ararar

ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها