عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

شكست نظام بازار آزاد در تامين امنيت فضاي سايبر

شكست نظام بازار آزاد در تامين امنيت فضاي سايبر
جمعه 29 بهمن 1389  02:00 ب.ظ

دنياي موبايل و كامپيوتر؛
شكست نظام بازار آزاد در تامين امنيت فضاي سايبر

خبرگزاري فارس: نظام بازار آزاد كه در بسياري از حوزه هاي اقتصادي، تجاري و سياسي مورد تاكيد و حمايت غرب است، ناكارآمدي خود را در يك حوزه ديگر به نام "امنيت سايبر " هم ثابت كرد.

به گزارش فارس به نقل از وي تري، برخي متخصصان و كارشناسان حاضر در كنفرانس 2011 RSA بر اين مساله تاكيد كردند كه نظام بازار آزاد نتوانسته مشكلات دنياي امنيت رايانه را حل كند و براي تشويق صاحبان مشاغل در زمينه سرمايه گذاري براي حفاظت از رايانه ها به انگيزه هاي بيشتري نياز است.
بروس شينر، متخصص امنيتي از شركت بي تي بر اين باور است كه مدل بازار آزاد در حوزه امنيت سايبر به خوبي عمل نكرده و سرمايه گذاري كافي براي خلق فناوري هاي تازه امنيتي را تامين نكرده است. علت اين مساله آن است كه شركت ها حاضر به سرمايه گذاري براي مقابله با خطراتي نيستند كه نياز به صرف هزينه اي بيش از كل ارزش مادي آنها دارد.
به بيان ديگر براي حفظ امنيت سايبر سرمايه گذاري در حد بسيار بيشتري از گردش مالي اكثر شركت ها مورد نياز است و نظام بازار آزاد پاسخگوي اين چالش نيست و لذا دخالت دولت ها و ديگر نهادهاي ذي ربط در اين زمينه ضروري است.
به هر حال ريسك بيشتر از ارزش اكثر شركتهاست و لذا انگيزه اي براي حل مشكل وجود ندارد.
اين كارشناس هشدار داد در صورتي كه دولتها براي حل اين مشكل وارد عمل نشوند در آينده فعاليت هاي حوزه آي سي تي با مشكلات جدي مواجه خواهد شد.
انتهاي پيام/ح

ararar

ararar
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 1369
محل سکونت : آذربایجان غربی
دسترسی سریع به انجمن ها