عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

کرامت عجیبى از حضرت على علیه السّلام‏

کرامت عجیبى از حضرت على علیه السّلام‏
جمعه 29 بهمن 1389  02:10 ب.ظ

کرامت عجیبى از حضرت على علیه السّلام‏

برخى از اصحاب، عرضه داشتند، شما که این قدرت را دارید، چرا براى جنگ با معاویه مردم را بسیج مى‏کنى؟ و با چنین نیرویى ما را از شرّش خلاص نمى‏کنى؟ امام(ع) فرمود: ما به خواست و اراده حق گردن مى‏نهیم، تا کارها را به صورت طبیعى پیش برود.

 از امام باقر علیه السّلام روایت شده که وقتى امیر المؤمنین علیه السّلام براى جنگ با معاویه به تجهیز قشون مى‏پرداخت و مردم را به آن ترغیب مى‏فرمود، دو نفر براى حلّ نزاعشان، خدمت امام علیه السّلام رفتند.یکى از آن دو (که گویا مقصر اصلى بوده)، در گفتار زیاده روى و تندى کرد، امیر المؤمنین علیه السّلام به او نگاهى کرد و فرمود: «اف بر تو» ناگهان به شکل سگى در آمد، و اطرافیان مبهوت ماندند، و آن مرد شروع به زارى و التماس کرد، تا امام علیه السّلام او را به حال اول برگرداند، حضرت نگاهى‏ به او کرد و لباسهاى مبارکش را جنبانید، تا اینکه در اثر دعاى دوباره به شکل اول برگشت.برخى از اصحاب، عرضه داشتند، شما که این قدرت را دارى، چرا براى جنگ با معاویه مردم را بسیج مى‏کنى؟ و با چنین نیرویى ما را از شرّش خلاص نمى‏کنى؟امام علیه السّلام لحظه‏اى اندیشید، آنگاه سرش را بلند کرد و فرمود: سوگند به کسى که دانه را شکافت و انسان را آفرید، اگر بخواهم با همین پاى کوتاه با این همه فواصل بیابانهاى گسترده و فلات و کوهها، بر سینه معاویه، مى‏زنم و او را از روى تخت به زمین مى‏اندازم، و اگر خدا را سوگند دهم که این کار، در همین لحظه انجام بگیرد، پیش از این که از جایم برخیزم، یا پیش از این که یکى از شما از این پهلو، به آن پهلو بغلطد این کار صورت مى‏گیرد.اما همان گونه که خدا توصیف کرده: عِبادٌ مُکْرَمُونَ  لا یَسْبِقُونَهُ بِالْقَوْلِ وَ هُمْ بِأَمْرِهِ یَعْمَلُونَ «سوره انبیاء/ ۲۵- ۲۶»، بندگانى بزرگوار که در سخن بر خدا پیشى نمى‏گیرند و به فرمان او، عمل مى‏کنند.ما به خواست و اراده حق گردن مى‏نهیم، تا کارها را به صورت طبیعى پیش برود.


کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها