عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: صله رحم و نیکى، حساب (قیامت) را آسان و از گناهان جلوگیرى مى‌کند. کافى، ج2، ص157

روز عاشورا/حضرت زهرا(ع) در روز قیامت۲۲

جمعه 29 بهمن 1389  02:30 ب.ظ

از امام صادق(ع) روایت شده است که رسول خدا(ص) فرمودند:«در روز قیامت،برای حضرت فاطمه(ع) قبه ای از نور نصب می کنند،امام حسین(ع) در حالی که سر بریده خود در دست دارد به سوی مادرش می آید، در آن لحظه حضرت فاطمه(ع) آنچنان فریاد می کشد که تمامی ملائک مقرب و انبیای مرسل که در صحرای محشر

جمع اند،به خاطر ضجه او گریه می کنند.پس از آن،خداوند فرزندش را در بهترین صورت برای حضرت فاطمه(ع) جلوه می دهد،سپس امام حسین(ع) با بدن بی سر از قاتلین خود انتقام گیرد.

بعد از آن،خداوند تمامی قاتلین و هر کس که در قتل آن حضرت شریک بوده را جمع می کند و همه آنها را به قتل می رساند.مجددا زنده می شوند، و امیرالمومنین(ع) آنها را می کشد،دوباره زنده می شوند،امام حسن(ع) آنها را می کشد،باز زنده می شوند،امام حسین(ع) آنها را می کشد،سپس زنده می شوند،تا آنجا که هر کدام از ما خاندان،یک بار آنها را به قتل می رساند،در آن وقت است که غضب ما فروکش می کند و حزن از دل ما می رود.»

سپس امام صادق(ع) فرمودند:«خداوند شیعیان ما را رحمت کند.به خدا قسم!آنان شیعیان واقعی و مومن هستند.به خدا سوگند!در ثواب آن مصیبت با ما شریک هستند،به خاطر طولانی بودن غم و غصه ای که می خورند.»

از رسول خدا(ص) روایت شده است که فرمودند:«در روز قیامت،وقتی حضرت فاطمه(ع) با عده ای از بانوان می آیند،خطاب می شود که داخل بهشت شوید!حضرت فاطمه(ع) می فرمایند:داخل نمی شوم تا آن که بدانم،بعد از من با فرزندم چه کردند؟!

خطاب می رسد،به وسط صحرای محشر نگاه کن.حضرت زهرا(ع)،امام حسین(ع) را می بیند که ایستاده است،،ولی سر بر بدن ندارد،فاطمه(ع) آنچنان ضجه می زند که من هم فریاد می کشم و ملائک نیز با فریاد او فریاد می زنند.

در روایت دیگری است که حضرت فریاد می زند:«ای وای فرزندم!ای وای میوه دلم.»در آن وقت خداوند غضبناک می شود و خطاب به آتشی که«هبهت» گفته می شود و هزار سال در آن دمیده شده و رنگ آن به سیاهی می زند و هرگز خنکی در آن راه نیافته و غم و اندوه از آن بیرون نرفته،در مورد قاتلین امام(ع) می فرماید:«آنها را فرو بر!»

آتش آنها را می بلعد و نعره ای می زند که در اثر آن،همه آنها شروع به فریاد زدن می کنند،سپس آتش شعله می کشد،آنها هم ضجه و ناله سر می دهند.آنها با صدایی رسا می پرسند:خدایا چرا قبل از بت پرستان ما را مستوجب آتش جهنم کردی؟!از جانب خدای عزوجل جواب می رسد که:کسی که می داند مثل کسی که نمی داند نیست.این دو روایت را ابن بابویه،در کتاب«عقاب الاعمال» نقل کرده است.همچنین آنها را در جلد سی ام کتاب«تذییل» شیخ محدثین بغداد،محمدبن نجار که در تاریخ«فاطمه دختر ابی عباس ازدی»نوشته،دیدم که با سند خود از طلحه این چنین نقل می کند:شنیدم که رسول خدا(ع) فرمودند:

«حضرت موسی(ع) از خداوند در خواست کرد که:خدایا!برادرم هارون فوت کرده،او را بیامرز.

خداوندا به او وحی کرد که:«ای موسی بن عمران!اگر از من آمرزش همه خلایق از اولین تا آخرین را بخواهی،می پذیرم مگر آنکه آن فرد قاتل حسین بن علی بن ابیطالب باشد.

ترجمه لهوف سید ابن طاووس

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 25772
دسترسی سریع به انجمن ها