عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: صله رحم و نیکى، حساب (قیامت) را آسان و از گناهان جلوگیرى مى‌کند. کافى، ج2، ص157

روز عاشورا/ دیدن قتلگاه و سخنان حضرت زینب(ع)۲۰

جمعه 29 بهمن 1389  02:32 ب.ظ

آن بانوان مکرمه گفتند:«شما را به خدا قسم!ما را از کنار قتلگاه حسین(ع) عبور دهید.»هنگامی که چشم آنها بر آن اجساد مطهر افتاد،شیون سر دادند و سیلی بر صورت می زدند.راوی می گوید:به خدا قسم!هیچ وقت زینب(ع) دختر امام علی(ع) را فراموش نمی کنم که با صدایی حزین و قلبی پر درد بر امام حسین(ع) ندبه می خواند و می گفت:

«ای محمد(ص)!که درود ملائکه بر تو باد،این حسین توست که در خون خود می غلتد و بدنش تکه تکه شده است و اینها دختران تو هستند که اسیر شده اند.به خداوند و محمد(ص) و علی مرتضی(ع) و فاطمه زهرا(ع) و حمزه سیدالشهدا(ع) شکایت می کنم.

یا محمد(ص) این حسین(ع) توست که بر خاک افتاده و باد صبا بر آن خاک می پاشد.او را زنازادگان کشتند،امروزجدم رسول خدا(ص) از دنیا رفت.ای اصحاب محمد(ص) اینها فرزندان پیامبرند که آنها را به اسارت می برند.

و به روایتی دیگر حضرت زینب(ع) می فرمود:«یا محمد(ص) دخترانت را اسیر کردند و فرزندانت را کشتند.باد صبا بر آن اجساد پاک خاک می پاشد.یا محمد(ص) این حسین(ع) توست که سرش را از قفا بریده اند،و عبا و عمامه اش را ربوده اند.

پدرم فدای آن کسی که در روز دوشنبه،لشکرش از هم پاشیده شد.

پدرم فدای آن کسی که طناب های خیمه او را پاره کردند.

پدرم فدای آن کسی که نه غائب شده است تا امید به بازگشتش داشته باشم ونه مجروحی است که نیاز به درمان داشته باشد.

پدرم فدای آن کسی که ای کاش من فدای او می شدم.

پدرم فدای آن کسی که با لب تشنه جان داد.

پدرم فدای آن کسی که دلش مالامال از خون جگر بود.

پدرم فدای آن کسی که جدش رسول خدای آسمانهاست.

پدرم فدای آن کسی که نوه پیامبر هدایت است.

پدرم فدای آن کسی که جده اش خدیجه کبری(ع) است.

پدرم فدای آن کسی که فرزند علی مرتضی(ع) است.

پدرم فدای آن کسی که فرزند فاطمه زهرا(ع) سیده زنان عالم است.

پدرم فدای آن فرزندی که خورشید برای پدرش بازگشت تا او نماز بخواند.

راوی ادامه می دهد:به خدا قسم!دوست و دشمن را حضرت زینب(ع) به گریه انداخته بود.سپس سکینه(ع) جسد پدر را در آغوش گرفت.عده ای از عربها آمدند و آن حضرت را کنار کشیدند.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 25772
دسترسی سریع به انجمن ها