عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: نزدیک‌ترین شما به من در روز قیامت، کسانی هستند که در دنیا بیشتر از دیگران بر من صلوات فرستند.

روز عاشورا/حمله به خیام۱۹

جمعه 29 بهمن 1389  02:33 ب.ظ

بعداز شهادت امام(ع)،کنیزی از خیام خارج شد،مردی خطاب به او گفت:ای کنیز راه خدا!آقایت کشته شد!آن کنیز نقل می کند:با شنیدن این خبر،با عجله نزد خانم خودم رفتم،در حالی که ضجه می زدم.آنها با دیدن حال من شروع به شیون و زاری کردند.آن قوم ناجوانمرد،برای غارت کردن خیمه های خاندان پیامبر(ص)

بعداز شهادت امام(ع)،کنیزی از خیام خارج شد،مردی خطاب به او گفت:ای کنیز راه خدا!آقایت کشته شد!آن کنیز نقل می کند:با شنیدن این خبر،با عجله نزد خانم خودم رفتم،در حالی که ضجه می زدم.آنها با دیدن حال من شروع به شیون و زاری کردند.آن قوم ناجوانمرد،برای غارت کردن خیمه های خاندان پیامبر(ص) و نور دیدگان حضرت زهرا(ع) از یکدیگر سبقت می گرفتند،آنها حتی چادری که یکی از بانوان به کمر بسته بود ربودند،دختران آل رسول(ع) از خیمه ها خارج شدند و همگی زاری کنان گریه می کردند.آنها برای حامیان و فراق عزیزانشان نوحه سرایی می کردند.حمید بن مسلم روایت کرده است که:زنی از طایفه بنی بکرین وائل دیدم که با همسرش به آنجا آمده بود،شمشیری برداشت و رو به خیمه آمد و فریاد زد:ای مردان طایفه بکر!آیا لباس از دختران رسول خدا(ص)را می ربایید؟حکمی جز فرمان خدا نیست،ای قاتلین رسول خدا(ص).لشکر عمر بن سعد،زنان را از خیمه ها خارج کردند،و آنها را به آتش کشیدند،آنها با سر برهنه و لباسهای به غارت رفته با پاهای برهنه و با ناله و زاری بیرون آمدند و با حالتی فجیع آنها را اسیر کردند.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 25772
دسترسی سریع به انجمن ها