عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

رییس تجمع علمای مالزی: تشیع امامیه مذهبی رسمی است

رییس تجمع علمای مالزی: تشیع امامیه مذهبی رسمی است
جمعه 29 بهمن 1389  02:37 ب.ظ

به گزارش خبرگزاری اهل‏بیت(ع) ـ ابنا ـ در پی فشار اخیر مقامات ایالت سلانگور مالزی به شیعیان این ایالت «حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن واحدی» رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در کوالالامپور با «شیخ عبدالغنی شمس الدین» رییس تجمع علمای مسلمین دیدار و گفتگو کرد .

رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، با تاکید بر اهمیت پیگیری و کنترل انتشار مطالبی از این دست که خلاف حقیقت است و با اصول مکتب تشیع و سیره اهل‏بیت(ع) سنخیتی ندارد و متضاد با دیدگاه‏های این مذهب نورانی می باشد ، این امر را خاطر نشان کرد که: انتظار پیروان مذهب تشیع در همه کشورهای اسلامی از علمای آگاه، اساتید دانشگاه‏ها و روشنفکران مالزی این است که نسبت به این رویه ناصواب واکنش نشان دهند، روشنگری نمایند و به رد این قبیل اقدامات و اتهامات تفرقه‏افکنانه مبادرت ورزند ، چرا که اقداماتی اینچنین ، هم‏گرائی و اتحاد مسلمانان را مخدوش می کند و به موضوع " تقریب مذاهب اسلامی " که از ضروریات امروز مسلمین و جوامع اسلامی می باشد ضربه وارد می کند.

حجت الاسلام محمد حسن واحدی در ادامه گفت: مبانی کلامی متکلمین، علما و فقهای بزرگ شیعه نسبت به مذاهب اسلامی روشن است و انتشارمطالب کذب و بی اساس در رابطه با اعتقاد شیعیان درباره برادران مسلمان سایر مذاهب اسلامی ناشی از جهل وبی اطلاعی و یا تجاهل گوینده می‏باشد و نظررهبران فکری مکتب تشیع در سایر مطالب بی اساس منتسب به این مذهب نیز امری است که برعلمای مذاهب اسلامی و انسان‏های آگاه و مطلع  پوشیده نیست . متاسفانه این قبیل جعلیات، نفاق و تفرقه میان مسلمانان را موجب میشود که ما معتقدیم اگر ناشی از جهل گوینده نباشد باید به حساب مطالب دیگر گذاشت .

در ادامه شیخ عبدالغنی شمس الدین رییس تجمع علمای مسلمین در جنوب شرق آسیا، با اشاره به بعض مناسبات جاری ، منشا حرکت های تفرقه افکنانه بین مسلمین را دخالت استکبار جهانی دانست که بر خلاف دیدگاه مسلمانان مالزی است. وی افزود : چهار مذهب "امامیه"، "زیدیه"، "اباضیه" و "ظاهریه" در میان مسلمانان رسمیت دارند و کسی حق ندارد آنها را تکفیر یا به آنها اهانت کند.

وی در ادامه سخنانش به ضرورت گفتگو و تبادل آراء میان مسلمانان پرداخت که موجبات درک صحیح دینی را فراهم خواهد کرد. وی افزود: اصلاح رویه و تغییر دیدگاههای ناصحیح ، واجب دینی و ضروری است .

شمس الدین در ادامه گفت: ایران کشوری است که در این خصوص، موفق بوده و علمای ایران، بر خلاف مالزی، از نفوذ و قدرت لازم در میان مردم برخوردارند. هدف استعمار در محجور نمودن ایران، تخریب وجهه این کشور است اما علمای مسلمان مالزی به منظور تقویت اسلام و مسلمین در جهان، از ایران حمایت می‏کنند.

همچنین در این نشست درباره تلاش برای تأسیس سازمانی مردم‏نهاد با همکاری طرف های ایرانی و مالزیایی با موضوع توحید و تقریب مذاهب، و نیز سمینار آینده وحدت اسلامی در تهران بحث و تبادل نظر شد.

شایان ذکر است رییس سازمان امور دینی سلانگور (JAIS) ـ که تحت تأثیر اندیشه‏های وهابیت است ـ  پس از حمله شب عاشورا به حسینیه شیعیان مالزی، در بیانیه‏ای اعلام کرد: «شیعیان مالزی می‏خواهند نظام پادشاهی این کشور را واژگون کنند»!

همچنین در حالی که شبکه‏های خبری مالزی اقدام به انعکاس گسترده تصاویر شیعیان بازداشت‏شده در دادگاه نموده بودند، رییس سازمان امور دینی سلانگور نیز با حضور در تلویزیون، تهمت‏های ناروایی علیه شیعیان مطرح کرد و بر اساس فتوايي وهابي كه متأسفانه در اين ايالت تبديل به قانون شده است گفت: «تشیع در این ایالت قانونی نیست و حق فعالیت ندارد»!

این سازمان در اقدام عجیبی دیگر، قرار است از ترس هدایت و تحت‏تأثیر قرار گرفتن زندانیان دیگر، برای شیعیان این کشور زندانی ویژه بسازد!

    حمید.bmp

 

 

mashhadizadeh

mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها