عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

برخورد امام علي(ع) با مخالفين سياسي قرآن‌گونه بود

برخورد امام علي(ع) با مخالفين سياسي قرآن‌گونه بود
جمعه 29 بهمن 1389  02:40 ب.ظ

حجت‌الاسلام محمد نيازي اظهار کرد: در مواجه با مخالفين سياسي، مقام رهبري است که تشخيص مي‌دهد چگونه بايد با مخالفين برخورد شود؛ آن جا که بايد قاطع برخورد کند، قاطع برخورد مي‌کند و آن‌جايي که تشخيص بدهد برخورد نبايد کرد، برخورد نمي‌کند؛ اين‌که بعضي‌ها مي‌پرسند چرا با بعضي برخورد مي‌شود و با بعضي برخورد نمي‌شود از اين نکته غافلند که اين سيره اميرالمومنين(ع) و روش اسلام است.
وي با اشاره به واقعه غدير و جانشيني امام علي(ع) اظهار کرد: با انتخاب امام علي(ع) به عنوان جانشين حضرت محمد(ص)، کفار از دين اسلام مايوسن شدند به اين دليل که آنان منتظر بودند پيامبر(ص) از دنيا برود و رسالتش منقطع شود که با معرفي امام علي(ع) به عنوان جانشين ايشان، اين رسالت خطير امتداد پيدا کرد.
وي با توجه به فرمايشات امام خميني(ره) درباره واقعه غدير عنوان کرد: امام خميني(ره) فرموده‌اند که غدير را بزرگ بشماريم؛ لذا بايد هدف مناسبت‌هاي غدير، شناساندن زندگي اميرالمومنين حضرت علي(ع) و روش و منش ايشان باشد.
وي با اشاره به برخورد امام علي(ع) با مخالفين سياسي آن زمان اظهار کرد: برخوردي که امام علي(ع) با مخالفين سياسي آن زمان داشتند، روش قرآن‌گونه بود و اگر حکومت 5 ساله ايشان نبود، هيچ‌کس نمي‌دانست با مخالفين سياسي چگونه برخورد کند؛ لذا بايد اين برخوردها را شناخت تا مبناي اسلامي به دست بيايد.
اين عضو هيات رييسه ديوان عالي کشور تصريح کرد: زماني که امام علي(ع) به خلافت رسيد به موضوع عدالت، بيت‌المال و تقسيم پست‌هاي سياسي و اهيمت زيادي قائل شد زيرا طبق فرمايشات ايشان نبايد افراد بي‌کفايت در پست‌هاي سياسي قرار گيرند.
جلسه پرسش و پاسخ پيرامون «شبهات غدير» با حضور عضو هيات رييسه ديوان عالي کشور، دبير بنياد بين‌المللي غدير استان مرکزي، معاون فرهنگ دانشگاه آزاد اسلامي اراک، جمعي از اساتيد و دانشجويان در تالار امير کبير اين دانشگاه برگزار شد.

    حمید.bmp

 

 

mashhadizadeh

mashhadizadeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 25019
محل سکونت : بوشهر
دسترسی سریع به انجمن ها