عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله: هر که حسین را دوست بدارد، خداوند دوستدار او است. بحارالأنوار، ج43، ص261

زندگی امام حسین تا قبل از عاشورا/ ورود امام حسین(ع) به مکه۳

زندگی امام حسین تا قبل از عاشورا/ ورود امام حسین(ع) به مکه۳
جمعه 29 بهمن 1389  02:54 ب.ظ

مورخین پس از جریان ملاقات امام حسین(ع) با ولید و مروان می گویند:صبح همان روز (سوم شعبان سال ۶۰هجری قمری) امام حسین(ع) به سوی مکه رهسپار شد و همان ماه و ماههای رمضان،شوال،ذی القعده،را در انجام اقامت نمودند.عبدالله بن عباس و عبدالله بن زبیر خدمت آن حضرت رسیدند و

خواستار ماندن امام در مکه شدند،امام(ع) به آن دو نفر فرمودند:«رسول الله به من دستوری داده است که من در پی انجام آنم».

پس از این جمله،ابن عباس از محضر امام خارج شد در حالی که می گفت:«واحسیناه»سپس عبدالله بن عمر،خدمت آن جناب رفت و پیشنهاد صلح با آن مردم گمراه را داد و امام را از جنگ و جهاد بر حذر داشت.امام حسین(ع) در جواب او فرمودند:«مگر نمی دانی که به خاطر پستی دنیا سر مبارک حضرت یحیی بن زکریا را به عنوان هدیه از ظالمان ربودند و به عده ای ستمگر دیگر دادند؟!

مگر نمی دانی که بنی اسرائیل در یک روز،از بین طلوعین تا روشن شدن هوا هفتاد پیامبر را کشتند و بعد در بازار خود نشستند و خرید و فروش نمودند،گویا هیچ کاری نکرده بودند،خداوند نیز به آنها مهلت داده و پس از آن انتقام سختی از آنها گرفت،ای عبدالله(ابا عبدالرحمن)!از خدا بپرهیز و از یاری کردن به من کوتاهی مکن.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 25772
دسترسی سریع به انجمن ها