عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

طاهايي تابلويي درخشان از انديشه اسلام در رابطه با حقوق زن است‌

طاهايي تابلويي درخشان از انديشه اسلام در رابطه با حقوق زن است‌
جمعه 29 بهمن 1389  02:55 ب.ظ

امام جمعه مشهد:
طاهايي تابلويي درخشان از انديشه اسلام در رابطه با حقوق زن است‌

خبرگزاري فارس: امام جمعه مشهد گفت: استاد طاهايي تابلويي درخشان از انديشه بنيان‌دار اسلام در رابطه با حدود و حقوق زن است.

آيت الله سيد احمد علم الهدي در حاشيه در نخستين يادواره بين‌المللي بانو با فضليت استاد طاهايي در گفت‌وگو با خبر نگار فارس در مشهد با اشاره به سخن نبي مكرم اسلام كه مي‌فرمايند «انسان‌ها فلزاتي چون طلا و نقره هستند» اظهار داشت: انسان‌ها با خوي فضيلت ارزيابي نمي‌شوند بلكه با كيفيت آن ارزيابي شده و اين كيفيت با توجه به ايستادگي، مقاومت، نهادينگي و پابرجايي در آن فضيلت رتبه‌بندي مي‌شوند.
امام جمعه مشهد با اشاره به فضايل و عملكرد استاد طاهايي در طول عمر با بركتش، و نقش خاندان وي در پيروزي انقلاب اسلامي و ترويج اسلام ناب گفت: اگر به جاي اين بانوي مكرمه مردي روحاني وجود داشت هرگز نمي توانست به چنين درجات عالي و خدمات ارزنده دست يابد.
وي سيره استاد طاهايي را بهترين تابلو از نظر فضايل و سرمايه‌هاي وجودي يك زن دانسته و ادامه داد: ايشان نه تنها براي خواهران بلكه براي برادران نيز از نظر علم و معنويت الگو و اسوه است.
علم‌الهدي يادآور شد: برگزاري اين يادواره به منزله ختم سالگرد يك انسان عالم نيست بلكه نمايشگاه و ارائه تابلويي است كه مي‌تواند در قالب سوژه‌هاي مختلف به عنوان چند پروژه مطالعاتي و تحقيقاتي در رابطه با نمايش دادن شخصيت زن در اسلام مورد بحث و پژوهش قرار گيرد.
وي اين يادواره را يك برنامه آموزنده براي خواهران انديشمند و انسان‌ساز دانست و عنوان كرد: ملاك اصلي براي زنان مربي ما جامعيت است كه اين جامعيت به وضوح در استاد طاهايي ظهور و بروز داشت.
وي از استاد طاهايي به عناون اسوه‌اي در تعليم و تربيت، انسان‌سازي، مبارزه با طاغوت و عبوديت حضرت حق يادكرد.
علم‌الهدي با تاكيد بر بي ريشه بودن انديشه‌هاي مكاتب برگرفته از الكترونيت دنيا در رابطه با زن عنوان كرد: آنچه امروز در دنيا به عنوان حدود و حقوق زنان از آن ياد مي‌شود بي بنياد است و آنچه مدرنيته به زن مي‌انديشد برخاسته از عناصر دنياي ماشيني با تكيه بر تمدن برگرفته از الكترونيت است.
علم‌الهدي ادامه داد: در زندگي عرصه‌هايي وجود دارد كه غير از زن از عهده هيچ موجود ديگري بر نمي‌آيد كه مي توان به نقش آفريني حضرت زينب(س) با وجود امام سجاد(ع) و حضرت فاطمه زهرا(س) با وجود حضرت علي (ع) اشاره كرد.
وي اظهار داشت: نقش‌هايي وجود دارد كه منحصر به زن است و حدود و حقوق زنان بايد بر حسب اين خصوصيات برايشان مشخص شود.
انتهاي پيام/م20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها