عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

اجراي نمايش «فواره و عبور» در مشهد‌

اجراي نمايش «فواره و عبور» در مشهد‌
جمعه 29 بهمن 1389  02:57 ب.ظ

روز نخست اسفند ماه صورت مي‌گيرد؛
اجراي نمايش «فواره و عبور» در مشهد‌

خبرگزاري فارس: تئاتر «فواره و عبور» به ‌نويسندگي و كارگرداني سيد‌جواد اشكذري از روز نخست تا ششم اسفند ماه (ساعت 18) در تالار نوبنياد مجتمع فرهنگي هنري امام رضا(ع) مشهد به صحنه مي‌رود.

سيدجواد اشكذري ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در مشهد اظهار داشت: نمايشنامه «فواره و عبور» با رويكردي اجتماعي به اتفاقات بعد از جنگ و بازماندگان جنگ تحميلي مي‌پردازد و در آن روياهاي برآمده از ذهن يك زن در پشت اتاق عمل بيان مي‌شود.
‌اين نويسنده و كارگردان پيرامون اجراي نمايش «فواره و عبور» افزود: در اين نمايش كه در قالب طرح 300 اجراي عمومي در خراسان رضوي به‌ روي‌ صحنه مي‌رود، پرستش سلطاني، اميد سهرابي، ندا كوهي، پريماه جمالي و ايليار جمالي بازي مي‌كنند.
وي افزود: اين نمايش50 دقيقه‌ است و با حمايت حوزه هنري خراسان رضوي و انجمن هنرهاي نمايشي استان تهيه شده و براي نخستين بار، در جشنواره تئاتر استاني به روي صحنه رفته است.
وي همچنين از چاپ نمايشنامه «فواره و عبور» خبر داد و گفت: اين نخستين نمايش در تاريخ تئاتر مشهد است كه همزمان با اجرايش، نمايشنامه‌‌اش به همراه تصاويرش توزيع مي‌شود.
كارشناس مسئول تئاتر حوزه هنري مشهد افزود: اين نمايشنامه به همراه 4 نمايشنامه ديگر به نام‌هاي؛ «يك تكه كيك شكلاتي»، «زماني براي مرغ دريايي بودن»، «كنار»، «ملكه موريانه‌ها» كه از توليدات كارگاه نمايشنامه‌نويسي حوزه هنري مشهد مي‌باشد، منتشر شده است.
نويسنده كتاب «بر بسيط بارش مهتاب»، خاطرنشان كرد: اين نمايشنامه در 70 صفحه توسط حوزه هنري خراسان رضوي چاپ شده است.
جواد اشكذري از فعالان تئاتر در مشهد است، وي نويسندگي و كارگرداني نمايشنامه‌هايي چون «آناناس»، «مرد كاغذي»، «هيس اينجا چند مانكن خوابيده‌اند» و «تشنگي» را برعهده داشته است.
وي همچنين از اعضاي انجمن نويسندگان و منتقدان كشور است.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها