عضویت العربیة English
امام صادق علیه‌السلام: صله رحم و نیکى، حساب (قیامت) را آسان و از گناهان جلوگیرى مى‌کند. کافى، ج2، ص157

روز عاشورا/آغاز جنگ در روز عاشورا۷

جمعه 29 بهمن 1389  02:57 ب.ظ

عمر بن سعد جلو لشکر رفت و تیری را به سوی لشکر امام(ع) پرتاب کرد و گفت:«در نزد امیر،شهادت دهید که من اول کسی بودم که تیر به سوی لشکر حسین پرتاب نمودم» و بعد از آن،تیرهای دیگری را مانند باران پرتاب کردند.امام حسین(ع) خطاب به اصحاب فرمودند:«خدا رحمت تان کند،خود را برای مرگی که

هیچ راه فراری از آن نیست آماده کنید،این تیرها که پرتاب می شوند،پیام آن قوم به ماست.»جنگ شروع شد و پس از ساعتی،با حمله های پی در پی عده ای از یاران امام(ع) به شهادت رسیدند.در این لحظه امام(ع) دست به محاسن شریف خود کشید و فرمود:«غضب خداوند بر یهودیان،هنگامی شدید شد که فرزندی برای خدا قائل شدند و خشم الهی بر مسیحیان،زمانی شدت یافت که خدا را به عنوان سومین خدایان مورد پرستش قرار دادند و غضب خدا بر مجوسیان،آنگاه شدت گرفت که آفتاب و ماه را به جای او پرستیدند و غضب خداوند بر مردمی که برای کشتن فرزند دختر پیامبرشان یک دل شده اند،شدت یافته است.به خدا قسم!من تسلیم خواسته های آنها نخواهم شد تا به خون خود آغشته شده و به ملاقات پروردگارم بشتابم.»

از امام صادق(ع) روایت شده است که فرمود:«از پدرم امام باقر(ع) شنیدم که فرمودند:زمانی که اصحاب امام حسین(ع) با لشکریان عمر بن سعد رو به رو شدند و جنگ شروع شد،خداوند نصرت خود را نازل کرد و نیروهای غیبی را بر بالای سر امام حسین(ع) قرار داد،سپس آن حضرت را میان پیروزی بر دشمنان و یا ملاقات با پروردگار مخیر ساخت،آن حضرت ملاقات با خداوند را انتخاب کرد.»این روایت را ابو طاهر محمد بن حسین نرسی در کتاب«معالم الدین»نقل کرده است.

راوی می گوید:سپس امام (ع) با صدائی بلند فرمودند:«آیا فریاد رسی نیست که به خاطر خدا ما را یاری دهد؟آیا مدافعی نیست که از حرم رسول خدا(ص) دفاع کند؟

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 25772
دسترسی سریع به انجمن ها