عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

دشمن از وحدت شيعه و سني بيمناك است‌

دشمن از وحدت شيعه و سني بيمناك است‌
جمعه 29 بهمن 1389  02:58 ب.ظ

امام جمعه اردبيل:
دشمن از وحدت شيعه و سني بيمناك است‌

خبرگزاري فارس: ‌امام جمعه اردبيل گفت: دشمنان قسم‌خورده انقلاب از وحدت شيعه و سني و ساير اقليت‌هاي مذهبي در ايران اسلامي ما بيمناك هستند و اين هراس و دلهره را بارها در عمل ثابت كرده‌اند.

به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، سيد حسن عاملي پيش از ظهر امروز در جمع مردم عنبران و در مراسم جشن هفته وحدت كه به ميمنت ميلاد پيامبر اكرم (ص) در مسجد جامع عنبران برگزار شد، اظهار داشت: دشمن با امتحان راه‌ها و مسيرهاي مختلف براي ضربه زدن به ملت ايران امروز به الگوها و مدل‌هاي فرهنگي و ديني و اعتقادي روي آورده است تا از اين طريق در اراده و اعتقاد ملت ما تزلزل ايجاد كند.
امام جمعه اردبيل به فجايع مختلف نظام استكباري در مناطق شيعه‌نشين و سني‌نشين اشاره كرد و گفت: اگر امروز تروري را در زاهدان و يا ديگر مناطق سني‌نشين و شيعه‌نشين شاهد هستيم كه همگي دست پخت نظام استكباري و دستگاه اطلاعاتي بي‌رحم آنهاست كه تلاش مي‌كنند يك مرز كذايي بين شيعه و سني ايجاد كنند.
وي با بيان اين‌كه مروج چنين تفكري امروز وهابيت است، افزود: فرقه ضاله وهابيت با انديشه و تفكر خطرناك امروز به هر طريقي سعي مي‌كند تا به اعتقاد شيعه و سني خدشه و خللي وارد كند و گاه آنها را به همديگر بدبين سازد.
عاملي تصريح كرد: اگر وهابيت بر اين انديشه است كه با كشتن شيعه به بهشت مي‌رود و يا با صدمه زدن به وحدت مسلمانان راه نجاتي پيدا كند اين نشان آشكاري از گمراهي آنهاست كه ايده شيطان را در حال عملياتي كردن هستند.
وي با يادآوري اين‌كه وحدت شيعيان و سني‌ها در استان اردبيل نشان از بلوغ و ديانت و درايت آنهاست، افزود: اين وحدت در ايران و دنيا بي‌نظير است.
امام جمعه اردبيل با قدرداني از حضور اهالي نجيب عنبران در مناسبت‌ها و آيين‌هاي مختلف، گراميداشت هفته وحدت را سيره واقعي نبي مكرم اسلام اعلام كرد.
در اين مراسم برنامه‌هاي مختلف جشن و سرور برگزار شد و هفته وحدت به عنوان هفته نزديكي و اخوت شيعه و سني با قرائت شعر و پخش نقل و شيريني گرامي داشته شد.
به گزارش خبرگزاري فارس از اردبيل، در ابتداي ورود امام جمعه اردبيل و استاندار اردبيل به شهر عنبران اين شخصيت‌ها از امام جمعه سابق عنبران حاج شيخ ثابت شفيقي كه در بستر بيماري است عيادت كرده و هفته وحدت را به وي تبريك گفتند.
در اين ديدار امام جمعه سابق عنبران دين اسلام را دين اخوت و رأفت قلب‌ها اعلام كرد و افزود: امروز تشعشع اين وحدت در قلب‌ها موج مي‌زند و مي‌توان گفت؛ شيعه و سني همچون دو برادر در كنار هم در كمال آرامش و امنيت زندگي مي‌كنند.
حاج سيد ثابت شفيقي از عنايت استاندار اردبيل براي اجراي پروژه‌هاي عمراني قدرداني كرد و خدمت به اين ملت را بزرگ‌ترين افتخار مديران و مسئولان عنوان كرد.
انتهاي پيام/خ10/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها