عضویت العربیة English
امام جواد علیه‌السلام: عزّت مؤمن در بى نیازى او از مردم است. بحارالأنوار، ج 75، ص 109

زندگی امام حسین تا قبل از عاشورا/عرضه ملائکه و اجنه خدمت امام حسین(ع)۹

جمعه 29 بهمن 1389  02:58 ب.ظ

شیخ مفید محمد بن نعمان در کتاب«مولد النبی و مولد الاوصیاء»به اسنادش از امام جعفر صادق(ع) نقل می کند:«وقتی امام حسین(ع) از مکه خارج شد،گروههایی از ملائکه مخصوصی که همراه خود وسایل جنگی داشتند و سوار بر اسبهای بهشتی بودند،خدمت آن حضرت آمدند و پس از سلام،عرض کردند:ای حجت

خدا!خداوند عزوجل در جاهای زیادی به وسیله ما جدت رسول خدا(ص)را یاری داد و می خواهد تو را نیز یاری دهیم.امام(ع)فرمودند:وعده ما در سرزمینی که محل شهادت من است،به آن کربلا می گویند،در آنجا نزد من آیید.ملائکه عرض کردند:ای حجت خدا!خداوند به ما فرمان داده است که حرف تو را بشنوم و از تو اطاعت کنیم،پس اگر از دشمنانت در هراسی،که با تو برخوردی کنند،ما همراه تو باشیم.

امام(ع) فرمودند:آنان نمی توانند بر من آسیبی برسانند تا آنکه به محل شهادتم برسم.بعد از آنها،گروهی از مومنین جن خدمت امام(ع) رسیدند و عرض کردند:ای مولای ما!ما شیعیان و یاران تو هستیم،هر چه می خواهی به ما امر کن،اگر دستور بفرمائید،تمام دشمنانتان را می کشیم تا شما در همین جا بمانید.امام حسین(ع) برایشان دعا کرد و فرمود:مگر قرآنی که بر جدم رسول خدا(ص)نازل شده است را نخوانده اید که خداوند می فرماید:«اگر در خانه های خود بمانید،آنها که برای شان کشته شدن نوشته شده است،به سوی قبرهایشان خواهند رفت.»

اگر من در محل خودم بمانم پس این مردم شوم به چه وسیله ای،امتحان شوند وچه کسی در قبر من بخوابد؟در حالی که خداوند روزی که زمین را می گستراند،آنجا را برای شیعیان و دوستانم پناه قرار داد و اعمال آنها را در آن محل،قبول می کند و دعاهای شان را مستجاب خواهد کرد.در آنجا سکونت می کنند و در دنیا و آخرت بر ایشان محل امن خواهد بود.

ولی شما در روز شنبه که روز عاشورا است حاضر شوید(و در برخی روایات روز جمعه را بیان کرده اند)آن روزی که من کشته می شوم و کسی از اهل بیت من و فرزندان و برادرانم باقی نمی مانند و سرم را برای یزید بن معاویه می برند.جنیان گفتند:

به خدا قسم!ای حبیب خدا و ای فرزند حبیب الله!گر امر شما مطاع نبود و می توانستیم مخالفت کنیم،تمام دشمنانت را قبل از آنکه به تو برسند از دم تیغ می گذراندیم.امام(ع)به آنها فرمودند:به خدا قسم قدرت ما از شما بیشتر است،ولی باید اتمام حجت شود و آنکس که باید کشته شود،از بین برود و هر آنکس که باید زنده باشد بر اساس دلیل و بینه باقی بماند.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 25772
دسترسی سریع به انجمن ها