عضویت العربیة English
امام علی علیه السلام: آرزو کوتاه دار، زیرا که عمر کوتاه است و کار نیک کن، زیرا که اندک آن هم بسیار است. غررالحکم، ح 6806

اتحاد مسلمانان دشمنان را ضعيف مي‌كند‌

اتحاد مسلمانان دشمنان را ضعيف مي‌كند‌
جمعه 29 بهمن 1389  02:58 ب.ظ

امام جمعه موقت ملاير:
اتحاد مسلمانان دشمنان را ضعيف مي‌كند‌

خبرگزاري فارس: امام جمعه موقت ملاير گفت: هر‌گاه امت اسلام همه با هم متحد شوند، دشمنان احساس يأس و ضعف مي‌كنند.

حجت‌الاسلام سيدحسن فاضليان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان ضمن گراميداشت هفته وحدت اظهار داشت: پيامبر عظيم‌اشأن اسلام(ص) منادي وحدت بود و به همين دليل نيز فاصله ولادت اين اسوه به دو روايت شيعه و سني، هفته وحدت نام نهاده شده كه بسيار بايد مورد توجه باشد.
وي افزود: از بين 6 هزار و 236 آيه در قرآن كريم تنها آيه‌اي كه در اطراف خانه كعبه نوشته شده "واعتصمو بحبل الله جميعاً و لا تفرقوا " است چرا كه اين آيه نيز منادي وحدت بين همه اقشار و امت اسلامي در اقصي نقاط جهان اسلام است.
امام جمعه موقت ملاير گفت: هر گاه كه امت اسلام همه با هم متحد شوند، دشمنان احساس يأس و ضعف مي‌كنند چرا كه ما در داخل و خارج از كشور ديده‌ايم كه هر كجا كه ملت و امت اسلامي اتحاد داشته‌اند، به پيروزي رسيده‌اند و دشمن را مغلوب كرده‌اند.
وي تصريح كرد: همان طور كه شاهد هستيم در حال حاضر ملت‌هاي تونس، بحرين، يمن و اردن به پا خاسته‌اند اما زماني كه با يكديگر متحد شوند به راحتي مي‌توانند مانند مصر، فرعون 80 ساله مصري را از كشور خود بيرون كنند.
فاضليان تصريح كرد: دشمن بعد از حماسه 22 بهمن ماه سال جاري، براي اينكه مقداري طرفداران و ياران خود را در داخل و خارج از ايران، از سرگشتگي و گيجي حاصل از اتحاد ملت ايران خارج كند و بر آلام خود تسكين دهد، فتنه 25 بهمن را رقم زد.
وي اظهار داشت: دشمن براي اينكه تحقير خود و ايادي‌اش در روز 22 بهمن را جبران كند، روز 25 بهمن را براي اهداف شوم خود در نظر گرفته و طرفدارانش را به ميدان ‌خواند تا با اغتشاش و آشوب ثمره شيرين وحدت 22 بهمن را در كام ملت از بين ببرند.
امام جمعه موقت ملاير با تأكيد بر لزوم حفظ وحدت در جامعه گفت: توجه به اين مهم نه تنها موجب پيشبرد اهداف در داخل مي‌شود كه استكبار جهاني را نيز در اهداف شومش مأيوس مي‌كند.
وي در ادامه تصريح كرد: در خواست ما اين است كه در هفته وحدت، برنامه‌هاي شاد و جذابي براي قشر جوان تدارك ديده شود و برنامه‌ريزي‌ها به سمتي برود كه جذابيت داشته باشد تا سيره پيغمبر اكرم(ص) را براي نسل جوان و آينده تبيين كنيم.
فاضليان اظهار داشت: بايد به سمتي حركت كنيم كه هدف پيامبر(ص) بوده چون دشمنان از تفرقه سو استفاده مي‌كنند تا شيعه و سني را به جان هم بيندازد پس ما بايد نقاط اختلاف را كنار گذاشته و بر اشتراكات تأكيد كنيم.
وي در پايان گفت: اتحاد شيعه و سني حول مشتركات ارزشي چون خدا، كتاب و قبله سبب بروز همبستگي بي‌بديلي مي‌شود كه به زيبايي مي‌تواند امتي واحده را رقم بزند تا به اين واسطه بر استعمار و استكبار جهاني پيروز شويم.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها