عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‌علیه‌وآله: بخشنده ترین شما پس از من کسی است که دانشی بیاموزد آنگاه دانش خود را بپراکند. میزان الحکمه

اتحاد مسلمانان دشمنان را ضعيف مي‌كند‌

اتحاد مسلمانان دشمنان را ضعيف مي‌كند‌
جمعه 29 بهمن 1389  02:58 ب.ظ

امام جمعه موقت ملاير:
اتحاد مسلمانان دشمنان را ضعيف مي‌كند‌

خبرگزاري فارس: امام جمعه موقت ملاير گفت: هر‌گاه امت اسلام همه با هم متحد شوند، دشمنان احساس يأس و ضعف مي‌كنند.

حجت‌الاسلام سيدحسن فاضليان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان ضمن گراميداشت هفته وحدت اظهار داشت: پيامبر عظيم‌اشأن اسلام(ص) منادي وحدت بود و به همين دليل نيز فاصله ولادت اين اسوه به دو روايت شيعه و سني، هفته وحدت نام نهاده شده كه بسيار بايد مورد توجه باشد.
وي افزود: از بين 6 هزار و 236 آيه در قرآن كريم تنها آيه‌اي كه در اطراف خانه كعبه نوشته شده "واعتصمو بحبل الله جميعاً و لا تفرقوا " است چرا كه اين آيه نيز منادي وحدت بين همه اقشار و امت اسلامي در اقصي نقاط جهان اسلام است.
امام جمعه موقت ملاير گفت: هر گاه كه امت اسلام همه با هم متحد شوند، دشمنان احساس يأس و ضعف مي‌كنند چرا كه ما در داخل و خارج از كشور ديده‌ايم كه هر كجا كه ملت و امت اسلامي اتحاد داشته‌اند، به پيروزي رسيده‌اند و دشمن را مغلوب كرده‌اند.
وي تصريح كرد: همان طور كه شاهد هستيم در حال حاضر ملت‌هاي تونس، بحرين، يمن و اردن به پا خاسته‌اند اما زماني كه با يكديگر متحد شوند به راحتي مي‌توانند مانند مصر، فرعون 80 ساله مصري را از كشور خود بيرون كنند.
فاضليان تصريح كرد: دشمن بعد از حماسه 22 بهمن ماه سال جاري، براي اينكه مقداري طرفداران و ياران خود را در داخل و خارج از ايران، از سرگشتگي و گيجي حاصل از اتحاد ملت ايران خارج كند و بر آلام خود تسكين دهد، فتنه 25 بهمن را رقم زد.
وي اظهار داشت: دشمن براي اينكه تحقير خود و ايادي‌اش در روز 22 بهمن را جبران كند، روز 25 بهمن را براي اهداف شوم خود در نظر گرفته و طرفدارانش را به ميدان ‌خواند تا با اغتشاش و آشوب ثمره شيرين وحدت 22 بهمن را در كام ملت از بين ببرند.
امام جمعه موقت ملاير با تأكيد بر لزوم حفظ وحدت در جامعه گفت: توجه به اين مهم نه تنها موجب پيشبرد اهداف در داخل مي‌شود كه استكبار جهاني را نيز در اهداف شومش مأيوس مي‌كند.
وي در ادامه تصريح كرد: در خواست ما اين است كه در هفته وحدت، برنامه‌هاي شاد و جذابي براي قشر جوان تدارك ديده شود و برنامه‌ريزي‌ها به سمتي برود كه جذابيت داشته باشد تا سيره پيغمبر اكرم(ص) را براي نسل جوان و آينده تبيين كنيم.
فاضليان اظهار داشت: بايد به سمتي حركت كنيم كه هدف پيامبر(ص) بوده چون دشمنان از تفرقه سو استفاده مي‌كنند تا شيعه و سني را به جان هم بيندازد پس ما بايد نقاط اختلاف را كنار گذاشته و بر اشتراكات تأكيد كنيم.
وي در پايان گفت: اتحاد شيعه و سني حول مشتركات ارزشي چون خدا، كتاب و قبله سبب بروز همبستگي بي‌بديلي مي‌شود كه به زيبايي مي‌تواند امتي واحده را رقم بزند تا به اين واسطه بر استعمار و استكبار جهاني پيروز شويم.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها