عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

روز عاشورا/ شهادت حضرت قاسم(ع)۱۰

روز عاشورا/ شهادت حضرت قاسم(ع)۱۰
جمعه 29 بهمن 1389  02:58 ب.ظ

روز عاشورا/ شهادت حضرت قاسم(ع)۱۰

جوانی از خیام امام حسین(ع) به میدان جنگ رفت که صورتش مانند پاره ماه بود.او در حال جنگیدن بود که ابن فضیل ازدی چنان با شمشیر بر او زد که سرش شکافته شد و با صورت بر زمین افتاد و فریاد زد:«عمو جان».
امام حسین(ع) خود را مانند باز شکاری به بالین او رسانید و همچون شیر خشمگینی،حمله ور شد و

شمشیرش را به طرف ابن فضیل کشید،به دست او اصابت کرد و از آرنج قطع شد! او فریادی کشید که تمامی لشکر صدای او را شنیدند و کوفیان برای نجات دادن او هجوم آوردند،که بدن او در زیر سم اسبان پامال شده و به هلاکت رسید.


هنگامی که گرد و خاک میدان جنگ نشست،امام حسین(ع) بالای سر آن جوان ایستاد،که او در حال جان دادن بود و پای خود را بر روی زمین می سایید،امام(ع) فرمود:«از رحمت خدا دور شوند،مردمی که تو را کشتند!روز قیامت جد و پدرت با آنها برخورد خواهند کرد.»


سپس فرمودند:«به خدا سوگند!چه سخت است بر عمویت،که تو او را بخوانی ولی او نتواند تو را اجابت کند،یا این که اجابتت کند،اما دیگر فایده ای نداشته باشد.به خدا سوگند!امروز روزی است که دشمنان عمویت بسیار و یاورانش اندک اند.»


سپس امام حسین(ع) آن جوان را در آغوش گرفت و به سوی خیام آورده و بین اهل بیتش قرار داد.

کریمی که جهان پاینده دارد               تواند حجتی را زنده دارد

 

دانلود پروژه و کارآموزی و کارافرینی

mohamadaminsh

mohamadaminsh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 25772
محل سکونت : خوزستان
دسترسی سریع به انجمن ها