عضویت العربیة English
امام على علیه‌ السلام: حسادت جز زیان و خشمی که موجب سستی قلبت و بیماری بدنت می‌شود، ثمری ندارد. بحارالانوار، ج70، ص256

برگزاري دهمين دوره مسابقات هاپكيدو كشور در رشت‌

برگزاري دهمين دوره مسابقات هاپكيدو كشور در رشت‌
جمعه 29 بهمن 1389  02:59 ب.ظ

اول اسفند انجام مي‌شود؛
برگزاري دهمين دوره مسابقات هاپكيدو كشور در رشت‌

خبرگزاري فارس: رئيس سبك هاپكيدو K.H.F كشور گفت: رشت در اول اسفند امسال ميزبان دهمين دوره مسابقات هاپكيدو كشور است.

محمدرضا هاشم‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت اظهار داشت: دهمين دوره مسابقات هاپكيدو كشور در روزهاي اول و دوم اسفند در مجموعه ورزشي عضدي رشت برگزار مي‌شود.
وي با اشاره به مسابقات انتخابي تيم ‌ملي بزرگسالان ادامه داد: اين رقابت‌ها 12 اسفند امسال در گيلان با حضور 16 تيم از 14 استان كشور در رشت برگزار مي‌شود.
رئيس سبك هاپيكيدو كشور اين رشته ورزشي را يكي از هنرهاي رزمي سنتي كره عنوان كرد كه بر دفاع بيشتر از حمله تمركز دارد و به طور كلي راه و روش هماهنگي انرژي است.
وي با بيان اينكه اصول فيزيكي حركت و تفسير لغوي نام هاپكيدو، اتحاد نيروهاست، اظهار داشت: اين هنر رزمي به عنوان يك ورزش موثر و قوي دفاعي شناخته شده است.
به گفته هاشم‌پور، هنرجوي هاپكيدو براي اجراي فنون دفاع شخصي قواعد جسمي و روحي را با هم متحد كرده و نتيجه آن يك پايان خوب و آرامش فردي براي وي بوده كه قادر است در شرايط مورد نياز از دفاع شخصي هاپكيدو به صورت تضميني به نفع خود استفاده كند.
وي اظهار داشت: هاپكيدو هنر مشرق زمين و عصاره تمام ورزش‌هاي رزمي است و در كشورمان نيز جايگاه مناسبي در بين ورزش‌هاي رزمي دارد.
رئيس هاپكيدو K.H.F كشور گفت: هاپكيدو با استفاده از قواي جسمي و ذهني و تقويت آن و نيز استفاده از مهارت‌ها و تكنيك‌ها و با افزايش اعتماد به‌نفس، قدرت دروني و رواني افراد را تقويت و قوي مي‌كند.
وي با بيان اينكه ورزش رزمي هاپكيدو هيچ محدوديت سني و ضعف جسمان ندارد، تصريح كرد: تمام سنين از كودك تا فرد سالمند مي‌توانند با استفاده از آموزش فنون هاپكيدو بهره گرفته و از خود در هر شرايطي دفاع كنند.
هاشم‌پور تاريخ پيدايش هاپكيدو را نامشخص دانست و افزود: هاپكيدو از سبك‌هاي پرطرفدار ورزش رزمي در ايران است.
انتهاي پيام/خ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها