عضویت العربیة English
امام باقر علیه السلام: هیچ چیز نزد خداوند دوست داشتنی‌تر از عملی نیست که بر آن مداومت ورزند هر چند عمل اندکی باشد. الکافی، ج 2، ص 82

تجديد نظر در زمان‌بندي ارائه طرح‌هاي تفصيلي كلانشهرها‌

تجديد نظر در زمان‌بندي ارائه طرح‌هاي تفصيلي كلانشهرها‌
جمعه 29 بهمن 1389  02:59 ب.ظ

شهردار شيراز خواستار شد:
تجديد نظر در زمان‌بندي ارائه طرح‌هاي تفصيلي كلانشهرها‌

خبرگزاري فارس: شهردار شيراز گفت: جمعيت شيراز در هر 10 سال به دو برابر افزايش يافته و هم‌اكنون به يك‌ميليون و 400 هزار نفر رسيده است كه به نظر مي‌رسد بايد در زمان‌بندي ارائه طرح‌هاي تفصيلي تجديد نظر صورت گيرد.

به گزارش خبرگزاري فارس از شيراز، عليرضا پاك فطرت صبح امروز در مراسم اختتاميه هفدهمين همايش شهرسازي و معماري كلان‌شهرهاي كشور كه مدت دو روز در شيراز برگزار شد، با ابراز خرسندي از برگزاري چنين همايش كاربردي در كلان‌شهر شيراز، اظهار داشت: تهيه نخستين طرح جامع شهري شيراز به سال 45، زماني كه جمعيت اين شهر كمتر از 300 هزار نفر بوده باز مي‌گردد.
پاك‌فطرت تصريح كرد: دومين طرح جامع شيراز در سال 68 و سومين طرح در سال 82 تنظيم و در سال 83 تأييد شده است و اميدواريم به زودي اين طرح تفصيلي در شوراي عالي شهرسازي به تصويب برسد.
وي با اشاره به روند رو به رشد شهر شيراز با افزايش مهاجرت‌ها، پيوستن روستاهاي اطراف شهر، افزايش حاشيه‌نشيني و توسعه شهر به صورت طولي، خاطرنشان كرد: تحقيقات نشان مي‌دهد كه جمعيت شهر شيراز در هر 10 سال به دو برابر افزايش يافته و هم‌اكنون به يك‌ميليون و 400 هزار نفر رسيده است كه به نظر مي‌رسد با اين افزايش بايد در زمانبندي ارائه طرح‌هاي تفصيلي تجديد نظر صورت گيرد.
در ادامه دبير شهرسازي و معماري كلان‌شهرهاي كشور نيز، هدف از برگزاري اين همايش را بررسي مسائل و مشكلات شهرسازي و معماري و هم‌انديشي و تبادل تجربيات و ارائه راهكارها و پيشنهادات مناسب و كابردي عنوان كرد.
محمد بهادري اظهار داشت: كارشناساني از شهرهاي تهران، مشهد، تبريز، اصفهان، كرج، اهواز، قم، رشت، همدان، كرمان، اروميه، كرمانشاه، زاهدان و شيراز در قالب سه كارگروه تخصصي شامل معاونان شهرسازي و معماري، حاشيه و حريم شهرها و GIS و اتوماسيون به هم‌انديشي پرداختند.
همچنين مدير شهرسازي شهرداري شيراز در ادامه، نتايج به دست آمده توسط كارگروه‌هاي مختلف را، نگاه ويژه به حريم شهرها و حمايت دولت در زمينه بسترسازي و تخصيص اعتبارات لازم براي ساماندهي سكونتگاه‌هاي غيررسمي در حاشيه شهرها، ضرورت ايجاد و توسعه كمربند سبز در حاشيه شهرها به منظور ارتقاي كيفيت زيست محيطي، حضور فعال كلان‌شهرها در فرآيند تهيه قانون جامع شهرسازي و معماري كشور، تدوين الگوي شهر ايراني اسلامي و بررسي مفاد قانون برنامه پنجم توسعه كشور در مورد امور مربوط به شهرسازي و معماري و نظام توسعه شهري توسط كلان‌شهرها و انعكاس پيشنهادات به وزارت مسكن و شهرسازي و تلاش در راستاي تحقق شهر الكترونيك و تبادل تجربيات در مورد پياده‌سازي سيستم اطلاعات جغرافيايي عنوان كرد.
جواد بهادري در ادامه تصريح كرد: راهكارهاي اتخاذ شده در كارگروه‌ها به صورت كاربردي به مراجع فرادست در سطح كلان، مانند مجلس شوراي اسلامي و وزارتخانه‌هاي ذي‌ربط، ارائه مي‌شود.
انتهاي پيام/خ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها