عضویت العربیة English
پیامبر اکرم صلّی‌الله‎علیه‎‌وآله: اگر می‌‏توانید هر روز را نوروز کنید؛ یعنی در راه خدا به‌هم هدیه دهید و با یکدیگر پیوند داشته باشید. دعائم‌الاسلام، ج۲ ص۳۲۶

برپايي مدارس قرآني با رويكرد توسعه آن انجام شد‌

برپايي مدارس قرآني با رويكرد توسعه آن انجام شد‌
جمعه 29 بهمن 1389  03:00 ب.ظ

مديركل آموزش و پرورش استان اردبيل:
برپايي مدارس قرآني با رويكرد توسعه آن انجام شد‌

خبرگزاري فارس: مديركل آموزش و پرورش استان اردبيل گفت: توسعه مدارس قرآني با هدف توسعه واقعي اين فرهنگ در آموزش و پرروش شكل‌ گرفت.

احمد محمودزاده امروز در گفت‌وگو و با خبرنگار فارس در اردبيل اظهار داشت: از آغاز سال تحصيلي امسال به همراه آموزش‌هاي رسمي آموزش قرآن در مدارس استان اردبيل آغاز شده و تلاش مي‌كنيم ظرفيت آن را از 183 مدرسه به بيش از 200 مدرسه افزايش دهيم.
وي افزود: هر چند ممكن است اين طرح به عنوان يك طرح ابتكاري آموزش و پرورش با برخي مشكلات مواجه باشد اما از نظر توسعه فرهنگ قرآني و آموزش‌هاي قرآني در بين دانش‌آموزان يك حركت مثبت و سازنده است.
مديركل آموزش و پرورش استان اردبيل گفت: در قالب طرح مدارس قرآني با دعوت از اوليا سعي كرديم مسايل و موضوعات را به شكل شايسته مطرح كرده و پرورش نسل آينده را با محوريت قرآن بنا كنيم.
وي افزود: بيشترين تاكيد ما در اين مدارس روان‌خواني و روخواني قرآن از سوي دانش‌آموزان است تا مبادا قرآن به عنوان كتاب هدايتگر و انسان‌ساز در محدوديت و مهجوريت بماند.
محمودزاده به حركت‌هاي ابتكاري برخي از مدارس در زمينه توسعه مدارس قرآني اشاره كرد و اظهار داشت: در برخي مدارس همچون مدرسه شاهد معلمان در يك ابتكار مناسب علاوه بر روان‌خواني و روخواني، خوشنويسي را نيز به آموزش مي‌دهند تا دانش‌آموزان آيات كلام الهي را با خط مناسب بنويسند.
وي از پوشش 10 هزار دانش‌آموز در قالب اين طرح خبر داد و افزود: براي سال‌هاي آينده برنامه‌هاي قرآني مفصلي را پيش‌بيني كرديم تا در مدارس اجرايي شود.
مديركل آموزش و پرورش استان اردبيل از برگزاري كلاس‌هاي جايگزين و فوق برنامه به جاي تعطيلات غير مترقبه خبر داد و تصريح كرد: براي اين كه دانش‌آموزان از درس و تحصيل خود به دليل تعطيلي مدارس در هنگام بارش برف عقب نمانند در ماه‌هاي آينده كلاس‌هاي جبراني را برگزار مي‌كنيم.
وي با قدرداني از راه‌اندازي سيستم پاسخگو به پرسش مردم در مورد تعطيلي مدارس در هنگام بارش برف، افزود: روابط عمومي سازمان سعي مي‌كند در فاصله زماني كوتاه آخرين اخبار و اطلاعات مربوط به تعطيلي مدارس را در اختيار اين سامانه پاسخگو قرار دهد تا خانواده‌ها با برقراري تماس با اين سامانه از تعطيل بودن مدارس فرزندان خود آگاه شوند.
محمودزاده تصريح كرد: امسال سعي كرديم كمترين تعطيلي را در مقطع متوسطه داشته باشيم ولي در صورت لزوم كميته مورد نظر در شهرها تصميم‌‌گيري كرده و اقدام به تعطيلي مدارس مي‌كند.
انتهاي پيام/غ20/ج

amirpetrucci0261

amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/
دسترسی سریع به انجمن ها